V Pardubické nemocnici je potvrzeno 15 nakažených koronavirem. Nezbytná péče zůstává zachována

V Pardubické nemocnici je potvrzeno 15 nakažených koronavirem. Nezbytná péče zůstává zachována

2325
Sdílejte

Nákaza koronavirem se nevyhnula ani Pardubické nemocnici. K úterní osmé hodině večerní bylo potvrzeno devět nakažených zaměstnanců nemocnice a šest pacientů. V karanténě je v tuto chvíli přibližně 140 osob s tím, že postupně probíhá jejich testování. Nezbytná péče zůstává i přes okamžitě přijatá opatření zachována.

„V průběhu večera jsem byl v kontaktu s krajským hygienikem a generálním ředitelem Gottvaldem. Nemocnice reaguje okamžitými opatřeními a testuje pacienty i personál. Důležité je, že nezbytná péče zůstává i nadále zachována,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Další kroky budou následovat podle vývoje. V tuto chvíli je důležité, že nemocnice je zásobena osobními ochrannými prostředky všech typů dostatečně, jelikož se podařilo vytvořit určité dílčí zásoby. Ty si vytváříme také v rámci krajského distribučního systému v našich skladech tak, abychom byli připraveni na případ zvýšeného výdeje materiálu,“ řekl hejtman Netolický.

Podle generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje a.s. Tomáše Gottvalda stávající případy nesouvisí s nakaženým pacientem, který byl před 14 dny transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. „V tuto chvíli probíhá ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí epidemiologické šetření. V nejbližší době budeme znát výsledky, ale vzhledem k tomu, že postupujeme striktně dle nařízených postupů Ministerstvem zdravotnictví ČR, máme přibližně 140 osob v karanténě. Všechny postupně testujeme, stejně jako další zaměstnance a pacienty oddělení, která připadají v úvahu, že mohla přijít s nakaženými do styku,“ řekl generální ředitel NPK a.s. Tomáš Gottvald.

zdroj: Pardubický kraj