V nedělním utkání Hradec selhal v roli favorita – report z hokejového...

V nedělním utkání Hradec selhal v roli favorita – report z hokejového utkání

1846
Sdílejte

I v neděli sehrál Mountfield extraligové utkání na domácím ledě. Tentokrát přijela HC Energie Karlovy Vary. Hradec si věřil, měl za sebou páteční výhru 2:0 nad Mladou Boleslaví a chtěl přidat další body do tabulky, které by ho posunuly ze 7. místa výše. Energie na tom byla podobně. Po pěti porážkách v řadě si oddechla v minulém kole, kdy v podkrušnohorském derby přetlačila Litvínov 4:3. Patřila jí 9. příčka. Vše tedy napovídalo vyrovnané bitvě, byť Hradec vstupoval do zápasu jako favorit.
Ovšem svým vstupem do první třetiny roli favorita rozhodně neplnil. Hned na úvod se Vary dostaly do pohybu, ze kterého velmi rychle vytěžily branku. Po několika nedorazech v hradecké obraně se ocitl sám před gólmanem Ondřej Beránek, jehož střela Mazancovi propadla do klece – 0:1. Vzápětí následovala karlovarská přesilovka, která pomohla udržet mírnou převahu hostů. Mountfield se sice snažil, ale žádné šance nedokázal vytvořit. Naopak na druhé straně mohl druhou branku přidat Petr Koblasa, který těsně minul odkrytou bránu a zanedlouho i Tomáš Rachůnek, s jeho pokusem si ale poradil Mazancův beton. Z řad domácích si vytvořil šanci Tomáš Vincour, ale brankář Energie se nemýlil.
Ve druhé třetině pokračovala mírná převaha hostů, i když Hradec svou větší aktivitou začal hru vyrovnávat. Radovan Pavlík se dostal do šance, ve které ovšem trefil pouze masku Filipa Novotného. Od modré to zkoušel Zámorský, přestřelil. Karlovarský Tomáš Vondráček se pak hnal na Mazance v přečíslení, ale zde domácí brankář svůj tým podržel. Postupně ubývalo šancí, Mountfield byl více na puku, ovšem Novotného nijak neohrozil. Tak se šlo i po druhé části do kabin za stavu 0:1.
Poslední dějství začalo mírnou aktivitou domácích, nicméně následoval faul a přesilovka pro Karlovy Vary. Vytvořily si tlak, od Mazance se puk odrazil na hůl Tomáše Rachůnka, který i přes dva bránicí hráče trefil odkrytou svatyni a zvýšil náskok svého týmu – 0:2. Tento gól dodal hostům klid na hokejky, Hradec se nedokázal vůbec dostat do šancí, ani v nabízené početní výhodě. I přes to však snížil. Lukáš Cingel se pokoušel projet mezi karlovarskými obránci a na jeho rychlou střelu z mezikruží nestihl zareagovat ani Filip Novotný – 1:2. Od domácích se následně očekával drtivý tlak za vyrovnáním, nic takového ale nepřicházelo. Pokusy Mountfieldu úspěšně likvidovala celá defenzíva Energie v čele s Novotným. Hradec to nakonec zkusil v šesti bez gólmana, jenže se k puku dostal Tomáš Rachůnek, od středu hřiště poslal puk do prázdné brány a bylo rozhodnuto – 1:3. Z pod Bílé věže si tedy Karlovy Vary odvezly všechny tři body.
Hradec nepodal nejlepší výkon a v roli favorita selhal. Spadl na 8. místo tabulky a celkově prohrál čtvrté z pěti posledních utkání. Hokejisté Mountfieldu si ale už ve středu 16.10. mohou spravit chuť, když se v domácím souboji s Grazem v rámci Ligy mistrů budou pokoušet o postup do vyřazovací části této evropské soutěže. K postupu jim stačí jakékoliv vítězství. Tipsport Extraliga pokračuje v pátek 18.10., kdy Hradec zajíždí na led Olomouce. Na domácím ledě vyzve v neděli 20.10. Zlín.
-ALEX-