V Jičíně a Pardubicích byla nahlášena bomba! AKTUALIZOVÁNO Pachatel lapen?

V Jičíně a Pardubicích byla nahlášena bomba! AKTUALIZOVÁNO Pachatel lapen?

1993
Sdílejte

Na úřadě je bomba! Tato zpráva obletěla dnes v úterý 10. května dopoledne Jičín. Bohužel opravdu nejde o žádné cvičení. V tuto chvíli je městský úřad na Žižkově náměstí a v bývalé budově Arisu vyklizen. Policisté prohledávají prostory obou budov se psy. Ti zasahují také na více místech republiky, včetně hlavních vlakových nádraží v Praze, Pardubicích a Plzni. Také zde nahlásil anonym uložení bomby.

Anonym ohlásil uložení bomby na městském úřadu v Jičíně. Lidé ho museli opustit po 10. hodině. „Policie nám oznámila, že je u nás hlášena bomba, proto jsme evakuovali oba úřady, jak na Žižkově náměstí, tak v ulici 17. listopadu. Jde zhruba o 150 úředníků. Jelikož není úřední den, klientů tu nebylo tolik. Všichni byli evakuováni ven a nyní čekáme na výsledky,“ řekla mluvčí jičínské radnice Magdaléna Doležalová pro server idnes.cz.

AKTUALIZOVÁNO:

Anonymní telefonát okolo 10té hodiny vyhrožoval na lince 158 bombovým útokem jak v budově jičínské radnice na Žižkově náměstí, tak na dopravním inspektorátu v objektu bývalého Arisu jičínské v ulici 17. listopadu. Ihned po nahlášení bomby byly došlo k evakuaci objektu, kde se nacházelo cca 150 zaměstnanců, kteří opustili úřad do 10 minut a oba dva objekty pak prohlížel specialista s vycvičeným psem. Z důvodu ohrožení byly uzavřeny také všechny obchody na Žižkově náměstí.

„V obou budovách bylo přibližně 150 zaměstnanců, úřad opustili do deseti minut,“ uvedla tisková mluvčí radnice Magdaléna Doležalová. Úředníci dostali po zbytek dne volno. Mluvčí policejního prezidia Markéta Janovská uvedla, že policie zasahovala na více než deseti místech Česka, včetně hlavních vlakových nádraží v Praze, Pardubicích a Plzni. Anonym zde nahlásil umístění nástražných systémů, které měly explodovat odpoledne.

Nakonec se ukázalo, že v Jičíně šlo o planý poplach a před třináctou hodinou byly obě budovy úřadu zpřístupněny. Anonymovi hrozí v případě dopadení dva roky za mřížemi za šíření poplašné zprávy a podle výše škody pak až osm let odnětí svobody.

Policie v úterý odpoledne oznámila, že chytila muže, kterého z vyhrožování bombami podezírá. Muže (41) zadržela policie v Hradci Králové. Za šíření poplašné zprávy mu hrozí až pět let ve vězení. Uvedla to mluvčí policejního prezídia Markéta Janovská.

nahlasena-bomba-jicin