Ústí nad Orlicí – přepadení herny – 5.1.2016

Ústí nad Orlicí – přepadení herny – 5.1.2016

1727
Sdílejte
(dpa) - A mother tries to protect her screaming daughter from the violent father in Frankfurt, Germany, 27 October 2004. (staged scene)

Velmi krušné chvilky zažil v úterý večer 5. ledna 2016 barman herny – baru César na Mírovém náměstí v Ústí nad Orlicí. Krátce po deváté hodině večerní po něm požadoval neznámý pachatel s nožem v ruce vydání veškeré finanční hotovosti. Když mu ji sám nedal, pokoušel se pachatel otevřít zásuvku, kde se domníval, že svůj lup ukořistí. Zásuvka byla, k jeho smůle, ale bezpečně zajištěná. To zřejmě lupiče rozzlobilo natolik, že následně fyzicky napadl obsluhu baru. Napadený se snažil bránit a po pachateli hodil barovou stoličku, došlo i k použití pepřového spreje, a poté k útěku poškozeného. Když pachatel zjistil, že si žádné peníze z provozovny neodnese, „vzal nohy na ramena“ a utekl z náměstí do ulice T.G.Masaryka. Na místě nic neodcizil a ke zranění osob naštěstí nedošlo.

K popisu pachatele můžeme uvést, že byl silné asi 170 centimetrů vysoké postavy. Na sobě měl oblečenou světlou mikinu s kapucí patrně šedé barvy a na předním díle s blíže neurčeným světlým znakem. Kapuci měl přetaženou přes kšiltovou čepici umístěnou na hlavě. Obličej si zakrýval zřejmě světlou šálou.

Pokud nám můžete k pachateli loupežného přepadení sdělit jakoukoliv informaci, přijmeme ji na lince 158 nebo na telefonním čísle 974 580 320.

Za zvlášť závažný zločin loupež mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí