Tragická nehoda v Adršpachu. Pachatel srazil dva muže a ujel. Jeden svým...

Tragická nehoda v Adršpachu. Pachatel srazil dva muže a ujel. Jeden svým zraněním na místě podlehl, druhý zemřel při leteckém ….

4087
Sdílejte

V pondělí 22. 8. 2022 došlo krátce před desátou hodinou večerní k dopravní nehodě, při které měl neznámý pachatel srazit u horního parkoviště v obci Adršpach dva chodce. Řidič neměl rovněž poskytnout sraženým chodcům první pomoc, neměl učinit opatření, která mu ukládá zákon a z místa nehody ujel. Jeden z mužů svým zraněním na místě podlehl, druhý zemřel při leteckém transportu do nemocnice.

Policisté okamžitě zajistili veškeré dostupné informace a zanedlouho odstavené vozidlo, které odpovídalo tomu hledanému, našli. Řidič se sice na místě nenacházel, rozběhla se však velká pátrací akce s využitím operativně pátracích prostředků, na jejímž konci muže do několika hodin vypátrali.

Nyní je osmatřicetiletý muž obviněn z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za což v případě prokázání viny hrozí až 5let za mřížemi. Soudce na muže uvalil vazbu.
zdroj: PČR