AKTUALIZOVÁNO – Tragédie v Třebechovicích – muže zavalila zeď ve sklepě, zraněním...

AKTUALIZOVÁNO – Tragédie v Třebechovicích – muže zavalila zeď ve sklepě, zraněním bohužel podlehl

2504
Sdílejte

K úmrtí muže ročník 2001, kterého v úterý 6. srpna 2019 dopoledne v Třebechovicích pod Orebem. Muže zavalila zeď, která se zřítila v obytném domě v Hradecké ulici. Hasiči tělo za pomoci techniky vyprošťují. Po dobu vyprošťovacích prací policie v okolí domu omezila provoz. Zatím není jasné, z jakého důvodu se zeď zřítila.

Podle mluvčí Královéhradeckých hasičů Martiny Götzové zeď, která se na muže zřítila, byla cihlová a vážila podle odhadů okolo 400 kilogramů. Hasiči zasahují pod dohledem statika, protože zřícená zeď byla jednou z nosných zdí obytného domu.

Sklepní prostory jsou z části zavalené. Hasiči nyní zabezpečují a stabilizují prostory. Zásah je náročný především na stabilizaci okolí a odstranění sutin,“ řekla Götzová.

Případem se zabývá policie, podle mluvčí Magdalény Vlčkové policisté již provedli na místě první výslechy svědků. „Došlo k tomu v domě na rohu ulic Hradecká a Družstevní práce. Neštěstí se stalo v neobydlených prostorech domu, nevím o nikom, že by musel být evakuován. Probíhá vyšetřování,“ uvedla Magdaléna Vlčková.

Hasiči mají za sebou velmi náročný zásah, který trval déle než 12 hodin. V nočních hodinách, kolem 22. hodiny, se jednotkám podařilo vyprostit tělo muže, který byl ve sklepních prostorech zavalen. Pomocí UDS byly rozebrány a odstraněny stropy části sklepního prostoru a hasiči se tak dostali přímo k místu závalu. Při odstraňování stropů musel být narušen povrch v místě, kudy procházel chodník. Následně byly pomocí sacího bagru odsány z prostor závalu asi čtyři kubíky suti a zeminy. Hasiči poté zabezpečili místo zásahu a předali jej starostovi města. Provizorní výztuhy, kterými hasiči sklep stabilizovali, zůstanou na místě do doby, než se o zabezpečení prostor postará odborná firma.

Na místě spolupracovali v odpoledních hodinách profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem s hasiči Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně.