Svitavy – Muž vyhrožoval své bývalé. Teď mu hrozí až rok ve...

Svitavy – Muž vyhrožoval své bývalé. Teď mu hrozí až rok ve vězení

2160
Sdílejte

Volat a psát své nejmilejší? Na tom by nebylo nic divného, pokud byste do těla zprávy a obsahu hovorů nezahrnuli výhrůžky a nadávky toho nejhrubšího zrna.

Tak se choval ke své bývalé lásce muž, který se nesmířil s tím, že jej opustila i s jejich potomkem. Vybral si však poněkud zvláštní způsob, jak dát své pocity najevo. Jeho nevybíravý projev totiž namísto jeho někdejší družky nyní budou řešit policisté.

„Od května do září letošního roku odeslal devětatřicetiletý muž své bývalé družce, matce svých dětí, tři sta padesát devět sms zpráv a telefonoval ji dvě stě padesát osmkrát. Nebyly to zprávy zamilované, ale nadávky, urážky, vyhrožování,“ líčí případ tisková mluvčí svitavských policistů Hana Kaizarová.

Situace vygradovala až do bodu, že se hříšník v červenci rozhodl svou milou navštívit doma a vše jí vysvětlit osobně. „Neudržel nervy na uzdě a v místě jejího bydliště měl stejně starou bývalou partnerku chytit za oblečení a snažit se ji vytáhnout z bytu,“ popisuje okolnosti mluvčí. Vyděšené ženě v tu chvíli pomohlo jen to, že dveře jistil bezpečnostní řetízek na dveřích. Ani potom však nenechal celou záležitost jen tak být a vyrazil za ní přímo do jejího zaměstnání.

„Údajně ji chytil pod krkem, natlačil na stěnu a napřaženou pěstí umocnil vážnost situace. K obtěžování prostřednictvím telefonu docházelo ve dne i v noci, agresivita se měla stupňovat a žena měla obavu o svůj život,“ dodala Kaizarová.

V srpnu byl ještě radikálnější. Žena mu totiž odmítla vydat děti do péče, neboť měl být v podnapilém stavu. Potomky v ten večer ještě uchránila, avšak ráno nestačila zírat, když zjistila, že její auto někdo „objel“ klíčem. „K tomuto činu se jí za několik dní přiznal a slíbil, že opravu zaplatí,“ podotkla mluvčí svitavské policie Hana Kaizarová.

Poté, co se do případu vložili muži zákona, si žena už nejspíš od útoků svého bývalého partnera oddechne. Policejní komisař totiž konstatoval, že „se jedná o dlouhodobé pronásledování nejen prostřednictvím telefonu“.

„Na základě shromážděných důkazů sdělil útočníkovi obvinění za přečiny nebezpečné pronásledování a poškozování cizí věci. Za uvedená porušení zákona může od soudu odejít až s ročním trestem odnětí svobody,“ uzavřela mluvčí.

Zdroj: http://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/vyhrozoval-byvale-po-telefonu-ted-mu-hrozi-az-rok-ve-vezeni-20150909.html