Studentská firma EcoBrko z Hradce Králové postupuje do superfinále

Studentská firma EcoBrko z Hradce Králové postupuje do superfinále

1883
Sdílejte

V rámci 24. ročníku soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2019 studentská firma EcoBrko z Hradce Králové zvítězila v kategorii Finanční řízení a postupuje do superfinále JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, které se bude konat 16.05.2019 v prostorách VŠ UNYP. Vítězný tým pak postupuje do mezinárodního finále JA Europe Company of the Year Competition 2019, které se bude konat letos ve Francii! Akce se uskutečnila za podpory Ministerstva školství a mládeže a tělovýchovy České republiky a Amerického velvyslanectví v Praze.
Soutěžního veletrhu, který se uskutečnil 4. dubna 2019 v pražské Galerii Harfa, se zúčastnilo 43 ambiciózních studentských firem z celé republiky. V rámci této soutěže bylo vybráno 10 nejlepších týmů, které se následně utkají v superfinále JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2019 dne 16.5.2019 v prostorách VŠ UNYP.
Studentská firma EcoBrko zvítězila v kategorii Finanční řízení. „ Z vítězství jsme nadšení a velice nás to potěšilo. Opravdu jsme nečekali, že v kategorii o nejlepší finanční řízení firmy takto uspějeme. Myslím, že jsme skvělý tým a nikdo asi nečekal, že zrovna tato kategorie bude naše silná stránka. O to více jsme potěšení,“ sdělila Michaela Vitvárová, ředitelka Studentské firmy EcoBrko. Studentská firma EcoBrko se zabývá výrobou a prodejem ekologických brček.

O vzdělávacím programu JA Firma a soutěži „JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU“
Praktický vzdělávací́ program pro střední́ školy JA FIRMA běží v České́ republice už̌ od roku 1992. Studenti v rámci tohoto programu založí́ vlastní skutečnou obchodní́ společnost, která́ funguje pod vedením učitele a konzultanta. JA Firma umožňuje účastníkům proniknout do problematiky fungovaní́ společnosti od jejího založení́ až po likvidaci. Jedná se o reálnou činnost, nikoliv fiktivní́. Studenti se učí́ nejen všechny nutné́ administrativní́ postupy při zakládaní́ firmy, ale i přijímat rozhodnutí nebo zapojit společenskou odpovědnost do svého podnikání. Účastníci programu se mohou se svými společnostmi přihlásit do výše zmíněné́ soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU. Studentské́ firmy tak mají́ možnost představit své́ výrobky a služby široké́ veřejnosti. Program u nás úspěšně běží již více než 20 let.


JA Czech je nezisková vzdělávací organizace, která již 27 let realizuje na školách ucelenou koncepci nadstandardního vzdělávání. Formuje podnikatelské myšlení a finanční gramotnost mladých lidí a pomáhá nastartovat jejich úspěšnou profesní kariéru. Ve spolupráci se školami vytváří příznivé a motivující prostředí pro rozvoj osobních dovedností studentů a učitelů v rámci podnikatelského vzdělávání. Více informací naleznete na www.jacr.cz
Junior Achievement je nejstarší vzdělávací organizace na světě, která letos oslaví své 100. výročí a která působí ve více než 120 zemích světa. Do programů JA se každoročně zapojí milion dětí a studentů. Více informací naleznete na www.juniorachievement.org