Studenti sociálních a zdravotních škol pomáhají potřebným

Studenti sociálních a zdravotních škol pomáhají potřebným

2549
Sdílejte

V celé řadě zdravotnických zařízení či organizacích poskytujících sociální služby pomáhají studenti středních škol zřizovaných Pardubickým krajem. Studenti se hlásí dobrovolně, a kraj proto neplánuje jejich povolávání či jakékoliv sankce v případě neuposlechnutí. V tuto chvíli pomáhá přibližně 140 studentů.

„Rozhodně nechceme studenty v našem kraji nutit do pomoci v rámci sociálních a zdravotnických zařízení. Řada z nich se již sama zapojila před rozesláním výzvy, která je založena na dobrovolnosti, solidaritě a určité profesní cti. V současné chvíli v sociálních službách dobrovolně pracuje přibližně 50 studentů sociálních oborů a přibližně 40 studentů zdravotnických oborů. Dalších minimálně 50 studentů zdravotnických oborů pracuje ve zdravotnictví. Všem, kteří se zapojili, jménem našich zařízení děkuji,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Důležitou součástí je také smluvní zajištění práce. „Od 1. dubna uzavíráme na základě metodiky Ministerstva práce a sociálních věcí se studenty sociálních oborů smlouvy o dobrovolné pomoci, na jejichž základě bude žákům a studentům vyplácena peněžitá náhrada za odpracované hodiny. V tuto chvíli očekáváme metodiku Ministerstva zdravotnictví, o kterou jsem dnes na videokonferenci požádal pana ministra Vojtěcha,“ sdělil hejtman.

zdroj: Pardubický kraj