Strojní oustecká sobota! – sobota 25. května 2019 – Ústí nad Orlicí

Strojní oustecká sobota! – sobota 25. května 2019 – Ústí nad Orlicí

2526
Sdílejte

Už v sobotu 25. května se všichni sejdeme na Mírovém náměstí, kde jsme pro Vás připravili II. ročník festivalu historické techniky Strojní oustecká sobota! Začínáme v 9:30 hodin a pro všechny příchozí včetně dětí je připraven zábavný program. Těšíme se na viděnou!

Navštivte pana Bajzu v jeho koloniálu! Výstava o historii obchodu a obchodování potrvá až do 9. června!

Rádi byste si vyzkoušeli výrobu tkanin, nebo předení na kolovratu? V naší textilní dílně můžete! Přijďte si ji prohlédnou a hlavně vyzkoušet.

V muzeu probíhá výstava TIBET. Otevřena je od čtvrtka 7. března. Výstava potrvá až do 9. června. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Pro děti připravilo Městské muzeum v Ústí nad Orlicí doprovodný program plný her a soutěží. Na své si přijdou i soutěživí dospělí, kteří budou například odhadovat počet otáček motorů. Jedna speciální cena je připravena i pro návštěvníka, který přijede z největší dálky. Takže ať už jste z kteréhokoliv konce republiky určitě dorazte poslední květnovou sobotu do Ústí nad Orlicí! PROGRAM: 9:30 hod. Zahájení festivalu a představení funkce motorových lokomobil 10:30 hod. Představení traktorů a jejich okružní jízda po Mírovém náměstí. 11:15 hod. To nejlepší! Představení těch nejzajímavějších strojů. 12:30 hod. Představení funkce elektrických lokomobil jimi poháněných hospodářských strojů. 13:15 hod. Představení funkce motorových lokomobil a jimi poháněných hospodářských strojů. 14:15 hod. Návštěvnické soutěže 15:00 hod. Představení traktorů a jejich okružní jízda po Mírovém náměstí. 16:00 hod. Závěrečné rotování zúčastněných motorů a traktorů.