„Šťastný“ požár Peugeota v Trutnově – i malý hasicí přístroj může uchránit...

„Šťastný“ požár Peugeota v Trutnově – i malý hasicí přístroj může uchránit vůz před požárem

1993
Sdílejte

Přesvědčila se o tom například posádka osobního automobilu v Trutnově. Zachránila vozidlo před požárem díky malému kilogramovému přenosnému hasicímu přístroji.

V pondělí 8. dubna vyjížděli hasiči v Královhradeckém kraji hned ke dvěma požárům dopravních prostředků, kde ale nakonec jejich zásah nebyl nutný, protože s likvidací požáru pomohl v první řadě hasicí přístroj.

Trutnov – požár – 8. 4. 17:47

V pondělí v podvečer vyjížděli profesionální hasiči z Trutnova k nahlášenému požáru osobního automobilu zn. Peugeot 206 na parkovišti v Obchodní ulici. Hasební zásah jednotky však nebyl nakonec nutná, protože vozidlo se podařilo uhasit majiteli pomocí hasicího přístroje. Hasiči tak provedli následnou kontrolu termokamerou, odpojení akumulátoru a likvidaci uniklého hydraulického oleje.

Právě hydraulický olej, který unikal z poškozené hadice okruhu posilovače řízení, se vznítil po kontaktu s výfukovým potrubím motoru. Pohotová posádka osobního automobilu provedla úspěšnou likvidaci požáru před příjezdem hasičů, a to kilogramovým přenosným hasicím přístrojem, převáženým ve vozidle. I když pro osobní automobil není v České republice hasicí přístroj povinnou součástí výbavy, tato událost dokázala, že je účinný a mít ho s sebou ve vozidle se vyplatí. Použití pouhého kilogramu práškového hasiva tak dokázalo zachránit celé vozidlo. Škoda byla vyčíslena na asi 5 tisíc korun, díky rychlému zásahu se uchránily hodnoty ve výši asi 60 tisíc korun.
Náchod – požár – 8. 4. 07:48

Profesionálním a dobrovolným hasičům byl vyhlášen poplach kvůli nahlášenému požáru autobusu. K tomu došlo v části Staré Město nad Metují v Bílkově ulici. Autobus začal za jízdy hořet v motorové části. Požár se podařilo uhasit řidiči a městským policistům pomocí hasicích přístrojů. V autobuse cestovalo několik desítek osob, nikdo nebyl zraněn a všichni opustili dopravní prostředek před příjezdem jednotek na místo události. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na elektroinstalaci. Škoda byla vyčíslena asi na 80 tisíc korun, podařilo se uchránit hodnoty ve výši 200 tisíc korun.
Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje