Soutěž Cyklopecky Východní Čechy zná vítěze za uplynulý rok

1970
Sdílejte

Letošní trend cestování po České republice nahrál i tradiční cestovatelské soutěži Cyklopecky. Možná ale byly lákadlem i ceny za více než 100 000 Kč, které přivedly k soutěži o padesát procent soutěžících více než v roce 2019.

Hlavní výhru elektrokolo si odvezl výherce z Lanškrouna, další výherci získali horské kolo, koloběžku, dárkové poukazy na služby ve Spa resortu Tree of Life v Lázních Bělohrad a v Kongres hotelu Jezerka, poukazy na nákup v prodejnách Cyklo Point a spoustu dalších cen. Mezi dvaceti vylosovanými vítězi byli cestovatelé jak z Pardubického, tak i Královéhradeckého kraje, ale také z jižních Čech, Prahy či jižní Moravy. Seznam všech výherců najdete na stránkách soutěže www.cyklopecky.info

V letošním roce se do soutěže zapojilo celkem 1862 účastníků (o polovinu více jak loni), kteří poslali vyplněnou hrací kartu s minimálně třemi razítky získanými na cyklotrasách. Mezi účastníky se však našlo 17 nadšenců, kteří projeli všech 15 okruhů a získali tak zvláštní cenu organizátora soutěže. Bylo i mnoho těch, kteří se trasami inspirují, ale razítka nesbírají. Hlavním cílem soutěže je přinést tipy pro výlety a představit zajímavá místa, památky a přírodní krásy východních Čech.

Soutěž již tradičně organizovala Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s Pardubickým a Královéhradeckým krajem.  Pět tras vedlo přes oba kraje a zbylých deset bylo rozděleno mezi Pardubický a Královéhradecký kraj. Informace o trasách a pravidlech soutěže informuje web www.cyklopecky.info a aktuální tipy na výlety najdete také na Facebooku „Cyklopecky Východní Čechy“.

A postřehy soutěžících? Alespoň pár z mnoha, které nás přesvědčili, že tato práce má smysl.

Díky Vaší soutěži jsem se donutil začít něco dělat pro fyzickou kondici. Určitě se dalšího ročníku zúčastním,“ napsal Petr M., Hostinné.

Byli jsme ve vašem kraji na dovolené a v infocentru si vzali letáček Cyklopecek a jezdili na místa, která nebyla původně v plánu. Fandím takovým aktivitám a jsem ráda, že se lidi více rozhýbají díky takovým projektům,“ napsala Jiřina Š., Ledčice.

Odhaduji, že organizace tohoto ročníku byla pro vás výzvou – výzvou, již jste špičkově zvládli. S tímhle koronavirovým fenoménem se dá vskutku blbě soupeřit a dokázat uspořádat akci takové velikosti (v rámci dvou krajů) si zaslouží obdiv nejen z mé strany. Přeji vám co nejpevnější zdraví a další skvělé ročníky,“ napsal Tobiáš M. z Náchoda.