Série výher končí, Mountfield na Kometu nestačil

1747
Sdílejte

Na soutoku Labe a Orlice se v pátek postavily proti sobě dva silné týmy. Domácí Mountfield a Kometa Brno. Tým z druhého největšího města ČR si dvakrát z posledních 3 ročníků Tipsport extraligy sáhl na Masarykův pohár, i letos patří k favoritům. Odešlo sice pár zkušených borců, ovšem do brněnského kádru přibyl např. Tomáš Plekanec, velezkušený a lidem velmi dobře známý hráč se zkušenostmi s NHL a mistrovství světa. Kometa vyhrála poslední tři zápasy, patří ji šesté místo tabulky. Hradec v posledním kole nestačil na Třinec, kde prohrál 0:4 a v tabulce je na sedmém místě.
Do první třetiny vstoupily oba celky aktivní hrou, zkoušel to brněnský Orsava, ovšem gólmana Mountfieldu nepřekonal. Za chvíli se už skóre měnilo, střela Petera Muellera se odrazila od betonu Mazance přímo na hůl Martina Zaťoviče a ten už měl lehkou práci – 0:1. Následně se o vyrovnání snažil Rosandič, jeho tvrdý pokus ale skončil v lapačce gólmana v modrém Vejmelky. Na druhé straně se pokoušel v brejku o navýšení vedení Hruška, také neuspěl. V oslabení se vydal do úniku domácí Perret, který nejdříve trefil tyč, následně jeho spoluhráči připraveného Vejmelku a do třetice sám Perret dostal puk do sítě – 1:1. Hradec se ovšem z vyrovnání neradoval dlouho, po chybě v obraně se ocitl sám v pásmu Peter Mueller a ranou do horního růžku Mazancovy svatyně vrátil Kometě vedení – 1:2.
Na začátku druhého dějství se Mountfield snažil o vyrovnání, několik hráčů ovšem ztroskotalo na Vejmelkovi.  Největší šanci měl hned zkraje Radovan Pavlík. Brňané se moc nedostávali k puku, ovšem opět se potvrdilo pravidlo ,,Nedáš, dostaneš.“ Jan Hruška dostal přihrávku přesně do mezikruží a střelou z první se nemýlil – 1:3. Hradec dál tlačil a nakonec se mu přeci jen důraz a tlak vyplatil. V závaru před Vejmelkou se zorientoval Radek Smoleňák a procpal puk až do klece – 2:3. Na konci třetiny se vydal do úniku Petr Holík, ale trefil jen tyč.
Třetí třetina začala hradeckým náporem, bylo patrné, že se Hradec pokouší o vyrovnání. V přesilové hře mačkal Kometu v jejím pásmu, Oskars Cibulskis střílel jen těsně nad břevno. Brno se soustředilo jen na obranu a dopředu se nehrnulo, jen Zaťovič ujel do brejku a snažil se přidat další gól, ale Mazanec jeho pokus přečetl. Dvě minuty před koncem fauloval domácí Rákos a následné oslabení překazilo závěrečný hradecký nápor. Hradec tedy vyrovnat nedokázal a prohrál podruhé v řadě.
Prohra ho posunula na osmé místo extraligové tabulky. Kometa si odváží z pod Bílé věže tři body a dostává se na čtvrtou příčku. Mountfield bude moct tyto dvě porážky odčinit už v neděli na ledě Litvínova. Tento zápas vysílá živě ČT Sport. V úterý pak hradečtí hokejisté vyrazí do rakouského Grazu, kde sehrají další důležitý souboj v Lize mistrů. Do domovské ČPP Arény se hokej vrátí opět příští pátek, 11.10., kdy v 18:00 hrají Lvi proti Mladé Boleslavi.