Safariběh – sobota 8.4.2017 – ZOO Dvůr Králové nad Labem

Safariběh – sobota 8.4.2017 – ZOO Dvůr Králové nad Labem

2263
Sdílejte

ZOO Dvůr Králové Vás zve na sportovní akci Safariběh ČSOB 2017, která proběhne v sobotu 8. dubna a nabídne hned tři typy tratí.

Část výtěžku ze závodu poputuje na podporu chovu nosorožců v zoo a na projekty pomáhající volně žijícím populacím nosorožců v Africe. Hlavním partnerem běhu je nově Československá obchodní banka, generální partner zoo.

Závodníci Safariběhu ČSOB 2017 budou mít v tomto ročníku možnost zvolit si ze tří délek tratí. Hlavní závod na 10 km odstartuje v sobotu ve 12 hodin. Předcházet mu bude letošní novinka – běh na 5 km, který začne už v 11 hodin. Chybět nebude ani oblíbený rodinný běh Lvím safari na dva kilometry. Tohoto závodu se mohou účastnit děti spolu s rodiči, ale i samostatně. Závodníci rodinného běhu na trať vyrazí v 10 hodin.

Účastníci všech tří běhů budou mít i letos mimořádnou příležitost proběhnout se v Africkém safari Josefa Vágnera nebo Lvím safari. Oba areály jsou po celou sezonu návštěvníkům přístupny pouze v automobilech. Desetikilometrová trať navíc zavede závodníky i do pěšího safari a na dřevěnou lávku, kde se poběží kolem výběhů nosorožců, žiraf, zeber nebo antilop.

Všechny závody budou nově začínat i končit v ZOO Dvůr Králové u hlavního vjezdu do Safari, kde bude pro závodníky připraveno zázemí s občerstvením a se soutěžemi a hrami pro děti. V letošním roce čeká na běžce rovněž občerstvovací stanice po trase závodu, a to přímo v Africkém safari.

Závodníci podpoří africké nosorožce

Startovné na místě závodníci zaplatí 350 Kč. Z každého startovného putuje 100 Kč na chov nosorožců v zoo a na projekty pomáhající volně žijícím populacím nosorožců přímo v Africe.

Cena za účastníka v rodinném závodě je pouhých 20 Kč. V tomto případě je nosorožcům věnována celá částka. Rodinného běhu se mohou závodníci zúčastnit i zdarma, musejí se ale při registraci prokázat platnou vstupenkou do zoo zakoupenou v den závodu.

Safariběh ČSOB 2017 pořádá královédvorská zoo ve spolupráci s TJ Dvůr Králové za podpory města Dvůr Králové nad Labem. Hlavním partnerem 33. ročníku Safariběhu se stala Československá obchodní banka, generální partner dvorské zoo, která závod zařadila do svého projektu ČSOB Na zdraví.

safaribeh-8-4-2017-dvur-kralovesafaribeh-8-4-2017-dvur-kralove-1safari-beh-8-4-2017-zoo-dvur-kralove-nad-labem