Rvačka úprchlíků mezi regály v Kostelci! Létaly pěsti!

Rvačka úprchlíků mezi regály v Kostelci! Létaly pěsti!

2251
Sdílejte

Šla jsem si jen pro rohlíky a nestačila se divit„. Tak popisuje svůj středeční odpolední nákup, který se změnil v pěkně nepříjemnou podívanou svědkyně, která byla přímo na místě incidentu, ke kterému došlo v kosteleckém Penny marketu.

Ve středu 8. června odpoledne se v místním Penny před zraky poklidně nakupujících Kostelečáků rozhořel spor mezi jedním z uprchlíků a pracovníkem ostrahy. A skončil poměrně ostrou rvačkou.

JE VE MĚSTĚ OPRAVDU KLID, JAK TVRDÍ POLICIE?

Policie občanům dlouhodobě tvrdí, že v Kostelci nad Orlicí k incidentům, ve kterých figurují uprchlíci, nedochází. Obyvatelé však tvrdí opak. Časté jsou prý právě krádeže v obchodech. Kde je tedy pravda? Je v Kostelci klid, nebo místní incidenty jenom nehlásí na policii?

Obě varianty jsou možné. Někteří místní obyvatelé říkají, že s uprchlíky nikdy problém neměli, druzí tvrdí opak a negativní zkušenosti s chováním Kostelečáků mají i někteří obyvatelé pobytového střediska.

PODLE SVĚDKYNĚ BYLA SITUACE VYHROCENÁ

Proč došlo v kosteleckém Penny ke rvačce mezi uprchlíkem a pracovníkem ostrahy, zatím není jasné. I svědkyně, která incident viděla, nedokáže podle svých slov říci, kdo konflikt vyprovokoval.

Lidi se zastavovali a sledovali, jak se ti dva strkají a křičí. Viděla jsem i rozbité lahve od vína. Mohu říci, že celý konflikt na mě působil opravdu vypjatým dojmem. Byla jsem v šoku,“ prozradila žena, která si nepřeje být jmenována.

Podle dostupných informací se konflikt odehrál mezi uprchlíkem a ochrankou. Jednalo se o cizince, který pobývá v kosteleckém pobytovém středisku. K začátku potyčky došlo prý proto, že cizinec odmítl i přes výzvu ostrahy umožnit nahlédnutí do svého batohu, c, kterou v obchodě zažil asi každý z nás a také každý ochrance vyhověl. Městská policie, která tento incident řešila, zatím nemůže podat bližší informace, neboť věc je v pravomoci samosprávnému orgánu, tedy města.

Ano, došlo k incidentu, ale bližší informace nemůžeme poskytnout,“ řekl velitel kosteleckých strážníků Petr Černohorský. Podle prvních informací byl incident kvalifikován jako přestupek ze strany cizince. Nicméně věc se může v průběhu následujících dní překvalifikovat na trestný čin, pokud by došlo k závažnějším zdravotním komplikacím.

Uprchlíkům ubližují hoaxy

Údajné znásilnění dvou malých holčiček. 
V minulém roce se po internetu, zejména sociálních sítích, šířila zpráva o tom, že uprchlíci z pobytového střediska znásilnili dvě malé holčičky. Správa uprchlických zařízení MV informace vyvrátila. K žádnému takovému trestnému činu nedošlo.

Přepadení kryté policií. 
V Kostelci též údajně došlo k přepadení mladíka. Toho měli uprchlíci fyzicky napadnout a odcizit mu mobilní telefon. Policie prý měla celý incident držet v tajnosti. Ta se ovšem proti této nepravdivé informaci důrazně ohradila. Naopak bylo zjištěno, že si mladík celý incident vymyslel, protože se bál přiznat ztrátu telefonu.

Kostelečtí občané v posledních měsících řešili i údajné navýšení kapacity střediska. Opět se jednalo o smyšlenou informaci. Kapacita, která činí 277 lůžek, se navyšovat nebude. Ujistil o tom, kromě Správy uprchlických zařízení MV, i starosta Kostelce nad Orlicí František Kinský.

Zdroj: www.proevropu.com