Je rozhodnuto, po 30 letech má dopravní podnik města Hradec Králové nového...

Je rozhodnuto, po 30 letech má dopravní podnik města Hradec Králové nového ředitele – Zdeněk Abraham přichází z Arrivy

3564
Sdílejte
Ing. Zdeněk Abrahám, FOTO: Busspress
Ing. Zdeněk Abrahám, FOTO: Busspress

S koncem letošního roku odchází do důchodu, po 30 letech ve fuknci, ředitel dopravního podniku města Hradce Králové Miloslav Kulich (63). Na jeho postu jej vystřídá od 1. ledna 2018 dosavadní jednatel Arrivy střední Čechy Zdeněk Abraham (42). Informaci potvrdili mluvčí hradeckého magistrátu Petr Vinklář i Arriva.

Miloslav Kulich se ujal řízení hradecké MHD v dubnu roku 1987. Pokud se podíváme na odstatní dopravní podniky, je tak nejdéle sloužícím šéfem dopravního podniku v tuzemsku. Za léta jeho působení se mu povedlo podnik transformovat na akciovou společnost, zavést nový odbavovací systém, postavit nový terminál hromadné dopravy. Hradecká MHD se ale potýká s pokračujícím úbytkem cestujících a nedostatkem řidičů. Za loňský rok přepravil dopravní podnik necelých 33 milionů pasažérů, před pěti lety to bylo o 2 miliony více.

Ing. Zdeněk Abraham, FOTO: Busspress
Ing. Zdeněk Abraham, FOTO: Busspress

Zdeněk Abraham odchází z vedení Arrivy střední Čechy ke konci roku 2017, pak se už bude věnovat novým pracovním povinnostem v Hradci Králové. Chci mu poděkovat za práci, kterou v Arrivě udělal, gratuluji mu, že uspěl mezi konkurenty ve výběrovém řízení, a věřím, že se mu bude dařit,“ uvedl generální ředitel Arrivy Daniel Adamka.