Řidič naboural do plotu v Trutnově, dechová zkouška ukázala 1,3 promile

Řidič naboural do plotu v Trutnově, dechová zkouška ukázala 1,3 promile

2554
Sdílejte

V úterý 20. srpna 2019 krátce před půl jedenáctou věčer došlo na Úpském nábřeží v Trutnově k dopravní nehodě osobního vozidla zn. Peugeot 206, při které sehrál svou roli alkohol. Podle prvotně zjištěných skutečností řidič při vjíždění na kruhový objezd dostal za deště na mokré vozovce smyk. Následně měl vyjet vlevo do protisměru na ostrůvek přechodu pro chodce a dále vpravo na chodník, kde čelně narazil do oplocení u domu. Opakovaně provedené dechové zkoušky na alkohol u něho prokázaly pozitivní hodnoty 1,28 a 1,31 promile. Celková hmotná škoda je předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun.

Policisté muži na místě zadrželi jeho řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Ve věci již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hříšníkovi pak v případě odsouzení hrozí až tři roky odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Upozornění:

Řízení pod vlivem alkoholu je přinejmenším stejně nebezpečné jako řízení vozidla pod vlivem drog. V obou případech je takový řidič velkým nebezpečím pro ostatní účastníky silničního provozu. Čím je hladina alkoholu nebo návykové látky u řidiče vyšší, tím menší je řidičova schopnost své vozidlo ovládat. Na odhalování těchto řidičů se trutnovští policisté zaměřují v rámci dopravně bezpečnostních akcí, ale i v rámci běžného dohledu nad silničním provozem.