Revitalizace dětského hřiště v obci Březovice u Hořic – největší dětský Mural...

Revitalizace dětského hřiště v obci Březovice u Hořic – největší dětský Mural na východě Čech

1346
Sdílejte

V roce 2023 došlo na základě dohody s vedením Města Hořice k revitalizaci hřiště v obci Březovice u Hořic. Vznikl tak největší dětský Mural na východě Čech.

Firma Bonita Group Service s.r.o zde realizovala novou víceúčelovou věžovou sestavu pro děti, která obsahuje několik pro děti atraktivních herních prvků – šplhací plochu, lanovou cestu, domeček se skluzavkou a houpačky.

Původní prvky z roku 2012 od firmy Flora Servis Group s.r.o. – kolotoč s volantem, vahadlová houpačka a kreslící tabule byly přemístěny, ale zůstaly součástí hřiště.

Dobrovolníci, z řad Březovic, zajistili přípravné práce – dopadovou plochu, kačírek… za podpory Pavla Mrákoty a jeho bagru. Kačírek zdarma dovezla firma KM prodej Karla Mrákoty. Město Hořice zajistilo financování celého hřiště – montáž sestavy v ceně 250.000,- kč, kačírek, geotextilii, zateplenou fasádu na boční přilehlé stěně hřiště, která posloužila zároveň jako příprava pro Murál Art.

Dětské hřiště Březovice
Z realizace hřiště
Dle dohody osadního výboru a Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické v Hořicích, vznikl na stěně kuželny Murál Art s dětskými motivy. Vše v rámci odborné výuky studentů předmětu navrhování oboru Užitá malba.

Z realizace hřiště

Děkujeme městu Hořice za financování celého hřiště, žákům Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické v Hořicích SUPSSK za Murál Art na stěně hřiště,  firmě HET spol. s.r.o  za fasádní barvy, firmě Molotow za tágovací fixy a prostě všem, co přiložili ruku k dílu.

Více informací a fotografií naleznete na webu www.brezovice.org

Obec Březovice se nachází cca 3 km od města Hořice v Podkrkonoší. Přijďte si i Vy užít hezký den  v hezkém prostředí, které je rájem pro děti.

Původní stav