Řemeslný trh – lidová řemesla – sobota 11. srpna – Kohoutov

Řemeslný trh – lidová řemesla – sobota 11. srpna – Kohoutov

3282
Sdílejte

Tradice řemeslných trhů v Kohoutově je spjata s otevřením Keramického studia Jarmily Tyrnerové. První trhy orientované převážně na keramické výrobky se zpočátku konaly na zahradě keramické školy. Jak postupně počet trhovců vzrůstal, přišla i myšlenky vzít trhy pod patronát obce. A tak se v obci, která je spjatá s tradicí košíkářství, jednou ročně sjíždějí trhovci různých řemesel.

Čeká Vás na 200 trhovců, kteří předvádí řemesla jako je hrnčířství, malba, modelování, drátování, práce se slámou, kovářství, paličkování, výroba kovových šperků a mnohá další.

Pořadatele se snaží vybírat „pouze poctivé řemeslníky“, takže na trhu žádné bambusové ponožky nekoupíte. A to je jedno z kouzel, které láká návštěvníky ze všech koutů naší republiky. Nejednoho návštěvníka láká také kulturní program, který celou akci doprovází. Na třech pódiích je možno shlédnout divadelní a koncertní vystoupení. Letos se můžete těšit na skupinu Trapeři s Robertem Křesťanem, UKULELE TROUBLEMAKERS, hudební skupinu Poutníci a Kantoři. Samozřejmě na trzích najdete různé stánky s občerstvením.

V tento den si také můžete prohlédnout místní pekárnu a den otevřených dveří nabízí také již výše zmíněné keramické studio.