Rekonstrukce pardubického nádraží pokračuje, další trápení nejen pro řidiče

Rekonstrukce pardubického nádraží pokračuje, další trápení nejen pro řidiče

6453
Sdílejte

Rekonstrukce pardubického multimodálního dopravního uzlu veřejné dopravy se dostává do další fáze. Cestující a řidiči v okolí pardubického nádraží se musí připravit na další komplikace. 

Od pondělí 10. dubna čeká na cestující nová trasa k nádražní budově. Bude přístupná pouze z boku. Dlaždiči aktuálně dokončují žulovou mozaiku u bočního vchodu a právě tuto část stavaři otevřou pro pěší a budou pokračovat v dláždění na západní straně.

U budovy pošty se dokončuje také cyklověž. Dostala skleněné opláštění a brzy se začnou montovat vnitřní technologie. Zároveň u nádraží vzniká plocha se stojany pro 250 kol, které budou zastřešené. V okolí dochází k vysazování stromů a dalším úpravám zeleně.
Další problémy pro řidiče, ale také vznik parkoviště K+R

Problémy v následujících týdnech ale čekají opět na řidiče. Vrchní část hlavní silnice je nyní ofrézovaná. Na obnově povrchu křižovatek budou stavebníci pracovat o víkendech a v noci, aby co nejméně zdržovala automobilová doprava. Průjezdné mají být vždy tři pruhy ze čtyř. Dopravní tepna je velice frekventovaná a město Pardubice se zaručilo, že ji v době stavebních prací nebude zavírat. Dobrou zprávou je, že před nádražím vznikne nové stání pro vozy pardubické MHD, které bude vybaveno moderními systémy pro informovanost cestujících. Nově přibudou také nástupní a výstupní hrany pro pravidelné linkové autobusy v bezprostřední blízkosti nádraží, a parkoviště K+R (takzvané polib a jeď). Myslelo se také na kulturu a vznikne zde památník Jana Pernera, který se před lety zasloužil o vybudování železnice do Pardubic. Nejen pro maminky s dětmi vzniká také nová klidová zóna s vodním prvkem, která se přesune na vhodnější místo, než na kterém byla doposud. Informace poskytla mluvčí pardubického magistrátu Nataša Hradní.

Rekonstrukce a výstavba by měla vyjít na 176 milionů korun. Z této částky 108 milionů korun pokryje švýcarská dotace.

FOTOGALERIE z rekonstrukce

Cyklověž na pardubickém nádraží čeká na technologie - duben 2017Cyklověž na pardubickém nádraží čeká na technologie - duben 2017Cyklověž na pardubickém nádraží čeká na technologie - duben 2017Cyklověž na pardubickém nádraží čeká na technologie - duben 2017Cyklověž na pardubickém nádraží čeká na technologie - duben 2017
Multimodální dopravní uzel Pardubice

Rekonstrukce dopravního uzlu Pardubice - MHD, vlakové nádraží, cyklověž....Rekonstrukce dopravního uzlu Pardubice - MHD, vlakové nádraží, cyklověž....Rekonstrukce dopravního uzlu Pardubice - MHD, vlakové nádraží, cyklověž....Rekonstrukce dopravního uzlu Pardubice - MHD, vlakové nádraží, cyklověž....Rekonstrukce dopravního uzlu Pardubice - MHD, vlakové nádraží, cyklověž....Rekonstrukce dopravního uzlu Pardubice - MHD, vlakové nádraží, cyklověž....Rekonstrukce dopravního uzlu Pardubice - MHD, vlakové nádraží, cyklověž....Rekonstrukce dopravního uzlu Pardubice - MHD, vlakové nádraží, cyklověž....Rekonstrukce dopravního uzlu Pardubice - MHD, vlakové nádraží, cyklověž....Rekonstrukce dopravního uzlu Pardubice - MHD, vlakové nádraží, cyklověž....Rekonstrukce dopravního uzlu Pardubice - MHD, vlakové nádraží, cyklověž....Cyklisté dotanou nová krytá stání na kolaCyklisté dotanou nová krytá stání na kola