Putování za písničkou na Křížovou horu 21. a 22. června 2019 Červená...

Putování za písničkou na Křížovou horu 21. a 22. června 2019 Červená Voda, rozhledna

1929
Sdílejte

začátek 15:30 – uvnitř amfiteátru

nově vstup zdarma

NEŘEŽTO Králíky
LOKÁLKA
BODLO Cheb
Slávek Janoušek TRIO
Jaroslav SAMSON Lenk –
„SAMSON A JEHO PARTA“

doprovodný program

volný vstup – okolí rozhledny

Pohádková cesta

Řemeslný jarmark

Divadlo JOJO

Skautské hry

…na rozhlednu vždy po svých

Cesta ze Šanova

Výchozím bodem je kruhový objezd v Červené Vodě. Jeďte autem směrem na králíky, za železničním přejezdem se dejte doprava – do Šanova. Přijedete před kostelík, kde je parkoviště a tam můžete nechat auto. odtut po žluté turistické značce na Křížovou horu. zhruba 1,5 km zvládnete lehkou chůzí za půl hodiny

30 min

Cesta z Červené Vody

Výchozím bodem je parkoviště před kostelem sv. Matouše v Červené Vodě. Odtud pěšky kolem kostela „Hřbitovní ulicí“, kterou je možné třemi odbočkami projít zástavbou na železniční trať. Za tratí stoupat loukami podél lipové aleje. Nad lipovou alejí také začíná „pohádková cesta pro děti“. Zde už se můžete napojit na žlutou turistickou značku a stoupat strmou pěšinou do svahu hory. Cestu zvládnete za 30 minut svižné chůze, účastníte-li se pohádkové cesty s dětmi, je třeba počítat s jednou hodinou.

30 min

Cesta z Moravského Karlova

Výchozím bodem je vlakové nádraží na Moravském karlově. odtud se dáte po chodníku směrem nahoru a na konci sídliště (bývalá armádní posádka) odpočíte do leva na zelenou turistickou značku. Odtud dojdete na Křížovou horu po necelých dvou kilometrech, připravte se však na výrazné stoupání a ne vždy přívětivý terén – cesta místy často poškozena těžbou dřeva.

30 min

Křižohorské TAXI

Během festivalu je možné využít taxislužbu, která má pro daný víkend povolení k výjezdu před závoru (tj. zhruba 400m od rozhledny). Taxi mohou využít především senioři, maminky ad. Telefon na TAXI bude uveden před festivalem.

— Kč