Prima Fresh Festival – Pardubice – 28. až 29. srpna 2021

Prima Fresh Festival – Pardubice – 28. až 29. srpna 2021

1368
Sdílejte
Východočeši,
letošní Prima Fresh festival bude pořádná jízda. 😎
Cooking show Zdeňka Pohlreicha si můžete užít jen u nás, letos dokonce každý festivalový den. ☝️ Pozvání přijali Jaroslav a Pavel Sapík, kapitán českého nároďáku Honza Horký, odborník na přípravu hmyzu Petr Ocknecht a specialista na kávu Roberto Trevisan. Milovníci sladkého zajásají, poprvé se na festivale představí autorka kuchařek a uznávaná cukrářka 🍰 Iveta Fabešová.





S velkým potěšením a úctou vám představíme několik českých výrobců delikates, kteří se mohou pyšnit oceněním Great Taste Awards z Velké Británie, které je nejslavnější gurmánskou cenou na světě. 🌍 Často se označuje jako Oscar ve světě jídla a pití. 🏆 V nově vzniklé zóně oceněných delikates se představí výrobci marmelád, paštik, chilli omáček, sirupů, ale třeba i čokolády, kterou si oblíbil sultán Ománu a která se jako jediná zahraniční čokoláda dostala na stoly jeho paláce. 🍫Tím, ale výčet ocenění těchto delikates nekončí, pravidelně se umisťují i na dalších soutěžích jako je World Hot Sauce Awards, The World’s Original Marmalade Awards, International Chocolate Awards a podobně.
K festivalu neodmyslitelně patří i skvělé jídlo a pití. Postupně vám představíme degustační menu vybraných restaurací a věřte, že bude co ochutnávat. Menu místních restaurací, 🍴 grilovaná masa od mistrů BBQ, extrémní catering nebo autentický street food z celého světa. 🍣




A bude také co pít, vybrat si můžete z řady craftových minipivovarů, 🍻špičkových moravských vinařství, doplněné o luxusní šampaňské a prosecca. 🥂 Míchané drinky, giny a karibské rumy. 🥃
Festivalovou atmosféru bude po oba dny dotvářet hudební program na hlavním pódiu, kde si návštěvníci v kombinaci se skvělým jídlem a pitím vychutnají to nejlepší z tradice soulu, jazzu a pop music v podání uskupení Hermès Karel & HK Dancers. 🎤




Nová situace přinesla ale také nové příležitosti, milovníci dobrého jídla si budou moci objednat degustační menu vybraných restaurací, z pohodlí svého domova, nebo si jídlo nechat dovézt na piknikovou deku v parku. Tuto službu si díky partnerovi festivalu Dáme Jidlo 🚗bude možné využít nejen během dvou dnů konání festivalu, ale i s přesahem týdne po jeho skončení.
Zapište si 28. a 29. srpna 2021 do diářů a přijďte si s námi užít víkend plný té nejlepší gastronomie, zábavy a hudby!

Těšíme se na vás!

Zobrazit míň




Více informací na www

Sobota 28. 8. 2021 10:00 – 20:00

Big Green Egg Cooking stage

otevření areálu

10:00

reprodukovaná hudba

10:00 – 11:00

Petr Ocknecht – cooking show Hmyz na talíři

11:00 – 11:45

Slavnostní zahájení – Petr Jirásek – pořadatel festivalu

11:45 – 12:00

Zdeněk Pohlreich – cooking show

12:00 – 12:45

Iveta Fabešová – cukrářská show

13:00 – 13:45

Jaroslav Sapík – ukázky vaření zvěřiny – Českomoravská myslivecká jednota

14:00 – 14:45

Vaříme s MLS Pardubického kraje – Jan Horký, kapitán Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR a Miroslav Krčil – radní Pardubického kraje

15:00 – 15:45

Zdeněk Pohlreich – cooking show

16:00 – 16:45

Hermès Karel & HK Dancers – umělec, který čerpá to nejlepší z tradice soulu, jazzu i pop music. Jeho styl je směsí lyrického, procítěného zpěvu a mezinárodní inspirace.

17:00 – 19:00

reprodukovaná hudba

19:00 – 20:00

konec

20:00
Vysvětlivka: Show bude tlumočena do znakového jazyka.

Škola Kávy Coffee stage

otevření areálu

10:00

reprodukovaná hudba

10:00 – 10:20

Zahájení programu Coffee Stage – Roberto Trevisan, představí program dne a přivítá všechny hosty Školy kávy.

10:20 – 10:30

Pražírna Voznice – vliv přípravy na chuťový profil kávových nápojů (spojeno s degustací)

10:30 – 11:00

Pražírna Hrunek – Vimperk: – rodinná kavárna s pražírnou, pražení kávovníkových zrn

11:30 – 12:00

pauza

12:00 – 12:30

Burma Coffee – výjimečná zrna z Myanmaru, jejich pěstování a zpracování

12:30 – 13:00

Coffee Tasting – Škola kávy – soutěž v degustaci kávy pro návštěvníky

13:00 – 13:45

Pražská čokoláda Steiner-Kovařík – o čokoládě od mýtů až po její přínosy s držitelem Great Taste Awards

14:00 – 14:45

Alena Antonovičová – kávou vracíme kolumbijským indiánům Arhuacos zpět jejich pozemky

14:30 – 15:00

Enzo Bencini – Příběh milovníka kávy Enza Bencini

15:30 – 16:00

Ukončení programu Coffee Stage – Roberto Trevisan se rozloučí s hosty Školy kávy.

16:00 – 16:10

reprodukovaná hudba

16:10 – 20:00

konec

20:00

Vinařská zóna – řízené degustace

reprodukovaná hudba

10:00 – 12:00

DIVINUM – sommeliér Čeněk Petrucha, degustace italských vín včetně tradičních italských delikates – 395 Kč + dárek, sklenice na víno od Crystalexu.

12:00 – 12:45

Premier Wines & Spirits – sommeliér Tomáš Brůha, Degustace prémiových bublinek od Premier Wines & Spirits – 299 Kč + dárek, sklenice na víno od Crystalexu.

13:00 – 13:45

Vinařství Arte Vini a Melememaso – Arte Vini – sommeliér Vlastimil Ducký + Melememaso (paštiky Great Taste Awards) – Jan Knecht – 399 Kč + dárek, sklenice na víno od Crystalexu.

14:00 – 14:45

bude doplněno

15:00 – 15:45

Vinařství Holakovský – sommeliér Ing. Bc. Jiří Holakovský – 250 Kč + dárek, sklenice na víno od Crystalexu.

16:00 – 16:45

Vinařství Knoll – sommeliér Stanislav Crhák – 200 Kč + dárek, sklenice na víno od Crystalexu.

17:00 – 17:45

reprodukovaná hudba

17:45 – 20:00

konec

20:00

Neděle 29. 8. 2021 10:00 – 17:00

Big Green Egg Coooking stage

otevření areálu

10:00

reprodukovaná hudba

10:00 – 11:00

Petr Ocknecht – cooking show Hmyz na talíři

11:00 – 11:45

Zdeněk Pohlreich – cooking show

12:00 – 12:45

cooking show s Kampotským pepřem – Peter Ftorek – šéfkuchař pražské restaurace Altány Kampa, dříve executive chef mnohokrát oceňované pražské Villa Richter.

13:00 – 13:45

Klára Michalová – šéfredaktorka časopisu Prima FRESH a herečka Denisa Nesvačilová ze seriálu Slunečná

14:00 – 14:45

Vyhlášení vítězů – ceny předá radní Pardubického kraje Miroslav Krčil

14:45 – 15:00

Hermès Karel & HK Dancers – umělec, který čerpá to nejlepší z tradice soulu, jazzu i pop music. Jeho styl je směsí lyrického, procítěného zpěvu a mezinárodní inspirace.

15:00 – 17:00

konec

17:00

Škola Kávy Coffee stage

otevření areálu

10:00

reprodukovaná hudba

10:00 – 10:20

Zahájení programu Coffee Stage – Roberto Trevisan, představí program dne a přivítá všechny hosty Školy kávy.

10:20 – 10:30

Pražírna Voznice – vliv přípravy na chuťový profil kávových nápojů (spojeno s degustací)

10:30 – 11:00

Pražírna Hrunek – Vimperk: – rodinná kavárna s pražírnou, pražení kávovníkových zrn

11:30 – 12:00

Radek Jaroš – nejen o tom jak se pije káva na Koruně Himaláje a sklízí v zemích jež do Koruny Himaláje patří

12:00 – 12:30

Burma Coffee – výjimečná zrna z Myanmaru, jejich pěstování a zpracování

12:30 – 13:00

Coffee Tasting – Škola kávy – soutěž v degustaci kávy pro návštěvníky

13:00 – 13:45

Pražská čokoláda Steiner-Kovařík – o čokoládě od mýtů až po její přínosy s držitelem Great Taste Awards

14:00 – 14:30

Alena Antonovičová – vracíme kolumbijským indiánům Arhuacos zpět jejich pozemky

14:30 – 15:00

Enzo Bencini – Příběh milovníka kávy Enza Bencini

15:30 – 16:00

Ukončení programu Coffee Stage – Roberto Trevisan se rozloučí s hosty Školy kávy.

16:00 – 16:10

reprodukovaná hudba

16:10 – 17:00

konec

17:00

Vinařská zóna – řízené degustace

otevření areálu

10:00

reprodukovaná hudba

10:00 – 12:00

Premier Wines & Spirits – sommeliér Tomáš Brůha, Degustace prémiových bublinek od Premier Wines & Spirits – 299 Kč + dárek, sklenice na víno od Crystalexu.

12:00 – 12:45

Vinařství Arte Vini a Melememaso – Arte Vini – sommeliér Vlastimil Ducký + Melememaso (paštiky Great Taste Awards) – Jan Knecht – 399 Kč + dárek, sklenice na víno od Crystalexu.

13:00 – 13:45

Vinařství Žerotín – sommeliér Ing. Karel Koluch – 200 Kč + dárek, sklenice na víno od Crystalexu.

15:00 – 15:45

bude doplněno

15:00 – 15:45

reprodukovaná hudba

15:45 – 17:00

konec

17:00

Slunečné léto s Asombroso by Osmany Laffita

Slunečný autobus – Ve speciálním autobuse dorazí herci z oblíbeného seriálu. Čekají vás rozhovory s herci, hudební vystoupení Leony Machálkové, autogramiáda Terezy Brodské, Lucie Benešové, Romana Tomeše a Denisy Nesvačilové. Odpolednem vás provede Eva Decastelo.

14:00 – 17:00