Poličský masopust – sobota 2. března 2019 – Polička

Poličský masopust – sobota 2. března 2019 – Polička

2321
Sdílejte

Masopustní taškařice poličských muzejníků a Divadelního spolku Tyl slibuje tak trochu jiný masopust.

Srdečně zveme všechny na masopustní veselici pod taktovkou Divadelního spolku Tyl a muzejníků. Těšit se můžete na vše, co k masopustu patří, včetně tradičního průvodu masek po náměstí,“ popisuje program kurátorka akce Mgr. Simona Valachová.

Akce začne ve 13.00 hodin dílničkou pro děti, na které se budou zdobit papírové škrabošky. Ve 14.00 hodin od pana starosty převezmeme klíč od města a vládnout tak budeme my. Následně velký průvod masek s lidovou hudbou projde z muzea na náměstí, kde si pro nás poličští ochotníci připravili humorné vystoupení. Masopustní taškařici zakončíme tradičním pohřbením basy a navrácením klíče od města a to od 16.30 hodin. Po celou dobu budou v atriu muzea zajištěny zábavné aktivity pro děti i hravé dospělé, jako je kupříkladu házení jelitem. Těšit se můžete i na tradiční občerstvení. K ochutnání bude několik oblíbených masopustních pochoutek s ukázkou jejich výroby, domácí jitrnice, masopustní koblížky a koláče, svařené víno nebo čaj,“ dodává.

Masopustní odpoledne se koná v sobotu 2. března 2019 od 13.00 do 17.00 hodin. Přijďte v masce a zapojte se také! V případě deštivého počasí bude program omezen na výrobu škrabošek, prodej masopustních dobrot a krátkou divadelní taškařici. Výstavy a expozice muzea budou od 13.00 hod. uzavřeny vyjma jarní výstavy Od rozpustilých maškar po veselé Velikonoce. Ukončení v 16.00 hod.