Pod převráceným bagrem v Teplicích nad Metují zemřel řidič

Pod převráceným bagrem v Teplicích nad Metují zemřel řidič

2492
Sdílejte

Čtyři jednotky hasičů byly v pátek 11. prosince 2015 dopoledne přivolány k tragické nehodě, která se stal v Teplicích nad Metují na Náchodsku. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena krátce po půl deváté dopoledne. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Broumova se dvěma zásahovými vozidly, dále jejich kolegové z Náchoda s automobilovým jeřábem a dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují a Adršpachu.

Při příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že při najíždění na podval došlo k převrácení bagru, který skončil ve svahu. Jeho řidič zůstal pod kabinou zavalený. Přivolaný lékař Letecké záchranné služby Hradec Králové konstatoval smrt muže. Hasiči po dobu policejního vyšetřování zajistili pracovní stroj, aby nedocházelo k úniku provozních kapalin.

Z poškozeného bagru uniklo menší množství oleje do půdy, o kterém byl informován pracovník odboru životního prostředí. Následně hasiči s jeřábem a ve spolupráci s těžkou technikou specializované firmy nadzvedli převrácený bagr zpět na pásy a vyprostili tělo řidiče. Příčiny a okolnosti této tragické události šetří Policie ČR.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje

nehoda-prevreceny-bagr-teplice-nad-metuji-3 nehoda-prevreceny-bagr-teplice-nad-metuji-2 nehoda-prevreceny-bagr-teplice-nad-metuji-1 nehoda-prevreceny-bagr-teplice-nad-metuji