Po šesti letech zaznělo u vrchního soudu v Praze pro Lukáše Nečesaného...

Po šesti letech zaznělo u vrchního soudu v Praze pro Lukáše Nečesaného – nevinen

1452
Sdílejte

K pravomocnému očištění Lukáše Nečesaného, došlo dnes, ve středu 27. března 2019. Vrchní soud v Praze vynesl rozsudek, podle kterého je Lukáš Nečesaný nevinen. Ten kvůli údajnému pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích strávil u soudu 6 let.

K pokusu mělo dojít před šesti lety, krajský soud v Hradci Králové postupně vynesl pět rozsudků. Nečesaný nejprve dvakrát skončil ve vězení, kde si odpykal celkem dva roky, a na svobodu se pokaždé dostal díky zásahu Nejvyššího soudu. Nový senát krajského soudu pak Nečesaného dvakrát osvobodil, s čímž vrchní soud původně nesouhlasil.

Za současné procesní situace nelze vinu prokázat. Nemůžeme nutit soud prvního stupně k tomu, jakým způsobem má hodnotit důkazy. Navíc už jsme to jednou udělali a nalézací soud na naše výtky v podstatě nereagoval,“ podotkl soudce.

Předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička uvedl, že aktuální rozhodnutí je špatné, ale že vzhledem k procesní situaci neměl lepší možnost. Řekl, že odvolání státní zástupkyně proti zprošťujícímu verdiktu zamítl, přestože její odvolací námitky byly oprávněné.

Obžaloba tvrdila, že tehdy dvacetiletý student gymnázia v Hořicích v Podkrkonoší – Lukáš Nečesaný udeřil kadeřnici několikrát do hlavy polenem a sebral jí přes 10 tisíc korun. Žena nejprve Nečesaného jako agresora nepoznala, později jej však označila za útočníka.