Nehoda autobusu u Holic, 29 zraněných, převážně dětí

Nehoda autobusu u Holic, 29 zraněných, převážně dětí

3643
Sdílejte

Ve čtvrtek odpoledne došlo k vážné dopravní nehodě na Pardubicku, při které skončil autobus plný dětí převrácený na boku v příkopu. Uvnitř bylo celkem 65 osob, z toho 40 dětí. 33 osob a prevážně dětí bylo zraněno. Na místo vyrazila i Letecká záchranná služba. U místa neštěstí zasahuje pět jednotek hasičů. Jedna osoba byla vrtulníkem transportovaná do nemocnice.

Řidiči s největší pravděpodobností praskla pneumatika. Autobus leží na boku v poli.

Žádný z cestujících by neměl být ohrožen na životě. Policie nehodu na místě vyšetřuje, vyšetřování potrvá několik týdnů.

Nehoda autobusu se stala krátce po třetí hodině odpoledne mezi obcemi Holice a Časy na Pardubicku silnice č. 36. Autobus, který vezl 40 dětí, havaroval nejspíš proto, že mu praskla guma.

Na místě bylo ošetřeno 28 lidí. 19 lídí má lehká zranění, 9 osob středně těžká. Zranění jsou rozváženi do nemocnic v Pardubicích, Hradci Králové a Vysokém Mýtě.

Mluvčí společnosti Arriva, které autobus patří, Roman Herden řekl pro Českou televizi, že šlo o pravidelnou linku z Horního Jelení přes Holice do Pardubic. Dodal, že zkušený řidič jezdí pro firmu už 20 let. „Opravdu to vypadá tak, že praskla pravá přední pneumatika a nebylo dál možné autobus udržet na cestě a ten skončil v příkopu,“ uvedl mluvčí. Řidič je také mezi zraněnými. Jednalo se o autobus značky SOR, čtyři roky starý a necelé dva měsíce po STK.