Smečka problémových psů v Lužci nad Cidlinou napadla pětiletého chlapce, ten zraněním...

Smečka problémových psů v Lužci nad Cidlinou napadla pětiletého chlapce, ten zraněním bohužel podlehl

1812
Sdílejte

V neděli odpoledne došlo k nešťastnému případu v Lužci nad Cidlinou. Pětiletý chlapec zemřel poté, co ho napadl pes. Informoval o tom mluvčí hradecké policie Jan Čížkovský.

Více informací o neštěstí zatím policie nezveřejnila. O napadení dostala policie informaci odpoledne. „Chlapec utrpěl závažná zranění, kterým podlehl,“ uvedl mluvčí.

Policisté nyní podle něj zjišťují míru možného zavinění hochova úmrtí. „Zatím nebyl nikdo obviněn a probíhají výslechy a další vyšetřování.“ řekl Čížkovský.

Tragédie, která stihla rodinu z Lužce nad Cidlinou, patrně nemá obdoby. Teprve pětiletého chlapečka na návštěvě u známých roztrhala smečka problémových psů. Místní si na ně stěžují již delší dobu. Policie celou věc dál vyšetřuje.

Rodina u které k tragédii došlo vlastní celkem osm psů – belgické ovčáky, boserona, kavkazského pasteveckého psa a křížence středně velkých plemen – některé v kotcích, některé na volno. Problémoví psi nejsou mezi obyvateli oblíbení, problémy s nimi se totiž objevily už v minulosti.

Psů se bojí i řada lidí okolo. Nikdo z nich si však podle zdejšího obecního úřadu oficiálně na něj dosud nestěžoval a to zřejmě kvůli tomu, že nechtějí dělat zle.