Pachatel zadržen během vloupání do jedné z orlickoústeckých restaurací.

Pachatel zadržen během vloupání do jedné z orlickoústeckých restaurací.

1571
Sdílejte

Policisté z Obvodního oddělení v Ústí nad Orlicí zadrželi ve spolupráci s kolegy z oddělení hlídkové služby muže cizí státní příslušnosti při dalším pokusu vloupání do jedné z orlickoústeckých restaurací.

Prověřováním přečinu krádež vloupáním ve stádiu pokusu vyšlo najevo, že zadržený šestadvacetiletý cizinec má na svědomí již dvě zdařilé předešlé krádeže do stejného podniku.

Začátkem měsíce listopadu v nočních hodinách vytlačil rukou zajištěné plastové okno provozovny a vzniklým otvorem vlezl dovnitř, odtud z prodejního plastového řadiče odcizil cigarety za téměř 1500 korun a navíc dvě housky. Tento skutek zopakoval druhý den opět s cílem zmocnit se cigaret, což se mu tehdy za 2000 korun podařilo. Při třetím pokusu kopem nohou rozbil skleněnou výplň okna, přičemž se zalekl hluku sypajícího se skla a z místa utekl, aniž by cokoliv odcizil. Bezprostředně po činu byl policisty zadržen a ti mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádež.

Svým protiprávním jednáním způsobil majiteli na odcizených a poškozených věcech škodu v hodnotě za bezmála 3500 korun.

Po dvou dnech od zadržení vydal samosoudce Okresního soudu v Ústí nad Orlicí na podezřelého muže trestní příkaz, ve kterém cizince odsoudil k trestu odnětí svobody v trvání pěti měsíců. Výkon trestu podmíněně odložil se zkušební dobou v trvání dvou let. Dále mu uložil trest vyhoštění z území České republiky a to na dobu tří let. Navíc má cizinec povinnost zaplatit způsobenou škodu majiteli restaurace.

21. listopadu 2016
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí PČR