Oslavy 100letého výročí Československé republiky zakončí ohňostroj v 18 hodin

Oslavy 100letého výročí Československé republiky zakončí ohňostroj v 18 hodin

2272
Sdílejte

Víkendový program oslav významného dne v historii Československé republiky vyvrcholí ohňostrojem z Bílé věže, který budou moci lidé sledovat z Velkého náměstí a řady míst v Hradci Králové. Ohňostroj ke 100 letům republiky proběhne v neděli 28. října od 18 hodin.

Ohňostroj se stane vyvrcholením oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu. Návštěvníkům doporučujeme na místo konání přijít nejméně o 15 minut dříve,“ uvedla Hradecká kulturní a vzdělávací společnost.

Z důvodů oslav se posunul také hokejový zápas se Spartou Praha, který měl původně začínat v 18 hodin, nově zápas začne v 18:30.

Během neděle budou na Masarykově náměstí probíhat od 9 do 16 hodin trhy lidové tvorby a uměleckých řemesel. Od 14 hodin tam začne slavnostní program, zahrají JH Big Band, Dechový orchestr města Hradce Králové nebo kapela Klapeto se svými písničkami právě z období vzniku republiky. Představí se cvičenci z hradecké Sokola a součástí bude i tradiční slavnostní akt s udělením medailí města Hradce Králové, který je časově na programu v 15 hodin.