Opuštěný pozemek vedle Aldisu obsadí ČSOB, smlouva je podepsaná.

Opuštěný pozemek vedle Aldisu obsadí ČSOB, smlouva je podepsaná.

3947
Sdílejte

Město Hradec Králové se dohodlo se zástupci Československé obchodní banky (ČSOB), která pozemcích nedaleko Aldisu vybuduje své dlouhodobé regionální sídlo. Pro město představuje tento krok podstatný posun směrem ke zkulturnění o oživení doposud poměrně zaostalé lokality, a také navýšení počtu pracovních míst pod hlavičkou ověřeného investora. Ten pro své budoucí působiště vyhlížel vhodné pozemky i v sousedních Pardubicích.

Pozemek, který město prodalo ČSOB, je už devět let zatížen nájemním vztahem s developerskou společností Unimex, což v těchto místech omezuje jiné projekty bez spolupráce s touto společností. Výsledkem poměrně dlouhého vyjednávání tří stran, tedy města, Unimexu a ČSOB, je uzavření souboru smluv, včetně budoucí smlouvy o prodeji těchto pozemků o celkové výměře 8128 m2 za 28,448 mil. korun. Dohromady ČSOB vynaloží částku adekvátní tržní ceně, když kromě kupní ceny, kterou hradí městu, nabídlo, že se bude finančně vypořádávat také s Unimexem. Bude tak částečně kompenzovat náklady Unimexu s údržbou pozemku, již  provedenými projekčními pracemi a pronájmem pozemku, který nájemce musel platit městu od července 2006. Za dobu trvání nájemního vztahu takto město obdrželo od společnosti Unimex částku 7 721 600 korun.

ČSOB si zakládá na společenské odpovědnosti a dbá jak na architekturu vlastní stavby a optimální pracovní prostředí pro své pracovníky, tak na kultivaci a další rozvoj svého okolí. Díky projektu stavby administrativní budovy ČSOB se lokalita oživí a do budoucna může přinést i na okolní pozemky velký rozmach. „ČSOB vstupem do lokality Aldis a výstavbou vlastní nové budovy významně a s dlouhodobou perspektivou zapouští v této východočeské metropoli kořeny,“ vysvětluje Zora Křičková, výkonná ředitelka Facilities managementu z ČSOB a dodává, že se nejedná o spekulativní či komerční investici, protože banka opravdu hledala své pevné regionální sídlo. Z údajů ČSOB vyplývá, že zde hodlá vybudovat architektonicky nadčasový bankovní dům, který citlivě zapadne do kontextu města a bude kombinovat veškeré bankou nabízené služby. „V budově je plánována jídelna, kavárna, pobočka pro veškerou klientelu ČSOB. Zároveň chceme vytvořit prostor pro nárůst kapacity vytvářením zcela nových pracovišť,“ dodává Zora Křičková z ČSOB.

„Rozhodnutí ČSOB je pro nás bezpochyby pozitivní informací a celou záležitost bereme v podstatě jako investiční pobídku za účelem vytvoření nových pracovních míst a oživení lokality. Tomu pomůže i lávka přes Labe, která do budoucna propojí centrum města se Šimkovými sady. Počítáme s tím, že nedaleko objektu vznikne také zastávka MHD, která poslouží i Hradečanům bydlícím v okolí. Jsem rád, že se společná jednání podařilo dovést do zdárného konce,“ uvedl k budoucí výstavbě v centru města primátor Zdeněk Fink.

Zdroj: www.hradeckralove.org