Opilec s 2,68 promile v krvi zběsilou jízdou brázdil Trutnov, od ráfku...

Opilec s 2,68 promile v krvi zběsilou jízdou brázdil Trutnov, od ráfku létaly jiskry

4375
Sdílejte

Divokou noční jízdu Trutnovem předvedl silně opilý řidič. Okolo páteční třetí hodiny ranní byl městskou policií zaznamenán kamerovým systém. Hlídka jej spatřila, jak zběsile projíždí Poříčím v blízkosti Lípového náměstí. Svou jízdou ohrožoval nejen svoji bezpečnost. , auto kličkovalo ze strany na stranu. Navíc bylo zřejmé, že autu schází na jednom kole pneumatika a jelo po ráfku. „Řidič jízdou poškozoval povrch silnice a od vozidla létaly jiskry. Naše hlídka ihned vyrazila na místo s důvodným podezřením, že je pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Muž se pravděpodobně snažil strážníkům po cestě schovat, nicméně po několikaminutovém hledání vozidlo zahlédli v Horním Starém Městě,“ popisují noční událost strážníci.

Řidič svoji Škodu Felicia opustil a dal se před strážníky na útěk. Ti ho pronásledovali až do blízké zahrádkářské kolonie. „Muž opakovaně nereagoval na naše výzvy, byl agresivní a kladl aktivní odpor. Byly tedy použity donucovací prostředky včetně hrozby namířenou služební zbraní,“ doplnili strážníci. Řidič nadýchal 2,68 promile alkoholu a byl předán Policii ČR.





Dnes okolo třetí hodiny ranní operátor městského kamerového dohledového systému zahlédl v Trutnově Poříčí v lokalitě Lípového náměstí motorové vozidlo, které svou jízdou značně ohrožovalo bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích, vozidlo kličkovalo ze strany na stranu a navíc bylo zřetelně vidět, že nemá jedno kolo a jede pouze po disku. Řidič jízdou poškozoval povrch vozovky a od vozidla létaly jiskry. Naše hlídka ihned vyrazila na místo s důvodným podezřením, že řidič je pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Řidič se pravděpodobně snažil strážníkům po cestě schovat, nicméně po několikaminutovém hledání vozidlo zahlédli již v HSM. Následně řidič opustil vozidlo a dal se před strážníky na útěk. Ti ho dále pronásledovali až do blízké zahrádkářské kolonie. Muž opakovaně nereagoval na zákonné výzvy strážníků, byl agresivní a kladl aktivní odpor. Strážnínici museli vůči muži použít donucovací prostředky, včetně hrozby namířenou služební zbraní. Muž byl skutečně pod vlivem alkoholu s hodnotou 2,68 promile. Věc si s podezřením na trestný čin převzali kolegové z PČR.

Zveřejnil(a) Městská policie Trutnov dne Pátek 22. března 2019