Odstranění nebezpečné křižovatky u odbočky na Dohalice x I/35

Odstranění nebezpečné křižovatky u odbočky na Dohalice x I/35

2339
Sdílejte

Před téměř rokem, došlo k poslední tragické nehodě na silnici I/35 mezi Hradcem Králové a Hořicemi, po které se vyvolala velká diskuze, že je třeba vyřešit bezpečné odbočování z této hlavní silnice do obce Dohalice a to vybudováním odbočovacího pruhu. Po téměř roce se nyní stává vysněné přání, nejen odbočujících řidičů, ale i těch, kteří pokračují do Hradce Králové ve směru od Hořic, nebo v opačném směru, realitou a dochází k úpravě – výstavbě této křižovatky a to celkovým nákladem skoro 5 200 000 Kč bez DPH. Stavba má být hotova do konce listopadu a začne se s ní od 7.9. 2015

stavba-krizovatky-i-35-iii-3528-dohalice

Připomeňte si jednu z nejtragičtějších nehod, která se zde stala 29.9.2014.

K vážné nehodě, která se stala na hlavní silnici č. I/35 z Hradce Králové na Hořice. U odbočky na Dohalice se srazila dvě osobní vozidla Škoda Fabia a Chevrolet Astro. Obě skončila mimo vozovku,

nehoda-dohalice-29-9-2014-3 nehoda-dohalice-29-9-2014-2 nehoda-dohalice-29-9-2014-1 nehoda-dohalice-29-9-2014

Chevrolet se převrátil na bok a začal hořet. Na místě kromě profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská zasahovali také hasiči HZS podniku Čepro Cerekvice a dobrovolní hasiči z Chlumu. Po příjezdu na místo hasiči zlikvidovali požár auta, ze kterého se řidiči i spolujezdci podařilo včas dostat a utrpěli lehčí zranění.

Ve škodovce zůstali zaklínění řidič a jeho spolucestující. Hasiči pomocí speciálního hydraulického nářadí uvolnili zdeformovanou karosérii auta a oba vyprostili. Profesionální hasiči se následně vrátili zpět k nehodě v Předměřicích nad Labem.

Těžce zraněný řidič byl letecky transportován do nemocnice, spolucestující byl převezen sanitou, stejně tak oba pasažéři ze shořelého vozidla. Hasiči provedli zajištění škodovky proti požáru a odpojili autobaterii. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.

V nočních hodinách těžce zraněný řidič Fabie svým zraněním v nemocnici podlehl.

Zdroj: www.pozary.cz