Odhalené drogové doupě v Kopidlně.

Odhalené drogové doupě v Kopidlně.

3188
Sdílejte

V rodinném domě v Kopidlně v Jičínské ulici, který nesloužil jen k bydlení, ale i k výrobě drog, bylo více laboratorního skla, než nábytku.

Dům si v únoru letošního roku pronajala mladá žena z Jičínska. S majitelem se domluvila na výši nájmu, který už ale následující měsíc nějak zapomněla neuhradit. Z tohoto důvodu se majitel vydal dům zkontrolovat a přitom v jednom z pokojů našel místo nábytku chemikálie a různé skleněné nádoby. Jelikož se mu zdálo vybavení podezřelé, oznámil vše raději na policii.

Jičínští kriminalisté následně při domovní prohlídce zajistili pervitin, laboratorní zařízení a další věci potřebné pro výrobu drog. Během šetření pak zjistili, že do domu měl přístup i devětatřicetiletý muž z Mladé Boleslavi, kterému s  největší pravděpodobností uvedené věci patřili.  Muž jezdil osobním vozidlem Ford Mondeo a vzhledem k tomu, že ho nemohli policisté nikde najít, vyhlásili po něm pátrání.

Osudným se mu nakonec stalo Velikonoční pondělí. V odpoledních hodinách ho totiž v  Mladé Boleslavi zastavili dopravní policisté, kteří se nestačili divit. Nejenže zjistili, že je v „hledáčku“ jičínských kriminalistů, ale navíc byl zdrogovaný a řídil, i když má do roku 2017 vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel. Nutno zdůraznit, že ani po tomto zjištění neztratil řidič smysl pro humor. Ve voze měl totiž pomlázku a na dotaz policistů, co vykoledoval, pohotově odpověděl, že jak se tak na to dívá, tak asi dva až tři roky vězení. Jeho odhad byl ale velmi mírný. Vzhledem k tomu, že již byl několikrát za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen, hrozí mu za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a dále za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání trest odnětí svobody až deset let. Na vězeňskou stravu si už ale zvyká teď, neboť ho soudce Okresního soudu v Jičíně poslal do vazební věznice v Hradci Králové, kde zůstane až do vynesení rozsudku soudu.

por. Hana Klečalová PČR

drogove-doupe-jicinska-ulice-kopidlno-4 drogove-doupe-jicinska-ulice-kopidlno-3 drogove-doupe-jicinska-ulice-kopidlno-2 drogove-doupe-jicinska-ulice-kopidlno-1 drogove-doupe-jicinska-ulice-kopidlno