Oblíbený vláček vyráží v Hradci Králové již v sobotu. Od května pojede...

Oblíbený vláček vyráží v Hradci Králové již v sobotu. Od května pojede i do královéhradeckých lesů.

2610
Sdílejte

Poprvé mašinka rychlostí maximálně 25 km/h vyveze svoje zájemce v sobotu 26. března. V provozu by měl zůstat být minimálně do 28. srpna. Na výběr bude ze dvou městských vyhlídkových tras. Od 2. května do 29. září pak mohou díky vláčku cestující navštívit i hradecké městské lesy. Turistický vláček je vybaven třemi vagóny po dvanácti pasažérech, kteří se mohou kochat památkami Hradce Králové.

Trasa 1 – Muzeum východních Čech, ul. Palackého, Kotěrova, Divišova, Československé armády, Mostecká, Pražský most, Tylovo nábřeží, nám. Svobody, Švehlova, Masarykovo nám, Šafaříkova, Gočárova, Ulrichovo nám., K. H. Máchy, Masarykovo nám., nám. 5. května, Tyršův most, Divišova, Československé armády, Magistrát města, Mýtská, Malé náměstí, uličky starého města – Dlouhá a Špitálská, Velké náměstí – zastávka pod Bílou věží, V Kopečku, Československé armády, Divišova, Eliščino nábřeží, ul. Palackého, Muzeum východních Čech
turisticky-vlacek-hradec-kralove-trasa-11 turisticky-vlacek-hradec-kralove-trasa-1

Trasa 2 – Muzeum, okolo Nového Pivovaru, Divadlo Drak, okolo Magistrátu města, Muzeum

turisticky-vlacek-hradec-kralove-trasa-21 DPMHK-Hradecky vlacek_skladacka

 

 

 

 

 

 

 

 

Trasy ukazují významná či turisticky zajímavá místa či stavby krajského města a přibližují jejich historii, a to slovem průvodce. Dopravní podnik Hradce Králové využil dostupnou techniku a odborníky na historii a vzniklo poutavé vyprávění, které rozšiřuje povědomí účastníků  „vláčkojízd“. Celý text vyprávění je v paměti počítače rozdělen do sekvencí, které jsou na trase pouštěny do reproduktorů ve vagoncích automaticky pomocí systému GPS. Tímto způsobem je zajištěna synchronizace příslušné části textu s projížděným úsekem.

Zájemci z řad obyvatel a turistů se mohou svézt denně mimo neděli a pondělí, pokud na tento den nepřipadá státní svátek. Vybrat si mohou ze dvou městských tras, které ve vláčku projedou za 35 až 40 minut. Tradičním nástupním i výstupním místem je parkoviště u Muzea východních Čech na Eliščině nábřeží.

V případě skupin do deseti osob není třeba vláček speciálně rezervovat. Velký úspěch vláček zaznamenal na trase do malšovických lesů. Tam se letos můžete svézt od 2. května do 29. září v pondělí, ve čtvrtek a o sudých sobotách. Pro jízdy do lesa je však nutná rezervace. Na výběr budou také dvě trasy – jízda po jednom okruhu trvá zhruba hodinu a půl, absolvování delší trasy ještě o hodinu déle. Trasy po městských lesích jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, pro méně pohyblivé osoby, důchodce či rodiny s dětmi. Na cestu je doporučováno vzít si s sebou přikrývku.

Ceník jízdného hradeckého městského vláčku

Městské trasy:
Zlevněné jízdné pro děti od 3 do 12 let 40,- Kč
Plné jízdné nad 12 let 80,- Kč
Rodinné jízdné (2 dospělí a max. 3 děti do 12 let) 160,- Kč

Turistický hradecký vláček – lesní trasy od května 2016:
Delší trasa číslo 1:
Děti od 3 do 12 let 100,- Kč
Dospělí 200,- Kč
Důchodci a ZTP 150,- Kč
Rodinné 2+2 400,- Kč

Kratší trasa číslo 2:
Děti od 3 do 12 let 70,- Kč
Dospělí 150,- Kč
Důchodci a ZTP 100,- Kč
Rodinné 2+2 300,- Kč
turisticky-vlacek-hradec-kralove