Noc divadel – sobota 17. listopadu 2018 – Klicperovo divadlo Hradec Králové

Noc divadel – sobota 17. listopadu 2018 – Klicperovo divadlo Hradec Králové

1662
Sdílejte

Letošní Noc divadel v Klicperově divadle se ponese v duchu pokračujících oslav 100. výročí založení Československa a vzpomínek na 17. listopad. Bude slavnostně zahájena v 15 hodin před budovou hlavní scény, kde zdravici přednese legendární bývalý starosta Hradce Králové Ulrich (Jan Vápeník) a T. G. Masaryk (Lubor Novotný). Hned poté od 15:15 do 18:15 čekají diváky tradiční a velmi oblíbené komentované prohlídky interiérů a zákulisí hlavní scény Klicperova divadla. Role průvodců se zhostí herci a zaměstnanci Klicperova divadla.

Ani letos nebudou diváci ochuzeni o veleúspěšné „Divadelní putování po hradeckých zákoutích“. Vydáte se s námi po místech spjatých s hradeckou divadelní historií a dozvíte se tak spoustu zajímavostí a nečekaných souvislostí, které se vážou nejen ke Klicperovu divadlu! Kapacita není omezená, vycházet se bude v 15:30 od Studia Beseda.

Od 17 hodin by si diváci neměli nechat ujít oblíbené „Povídání v Podkroví“. Průvodkyní bude tentokrát dlouholetá členka souboru Klicperova divadla Lenka Loubalová, jejím hostem pak dlouholetý šéf umělecko – technického provozu Klicperova divadla Ladislav Svoboda, všemi přezdívaný „Had“. Tyto dvě stálice hradeckého divadla se podělí o své vzpomínky na rok 1989, proměny, které přišly po pádu komunismu, i na veselé a neveselé okamžiky, které provázely jejich působení v Hradci Králové. Určitě je na co se těšit.

V 19 hodin začne před budovou hlavní scény „Happening k 17. listopadu.“ Herec Jan Vápeník a jeho kolegové a přátelé zazpívají nejen písně Karla Kryla, ale i dobové popové šlágry, a přečtou nám posudky schvalovacích komisí a jiné materiály, které se vážou k šedivému období našich dějin. Po tomto úvodu se diváci přesunou do sálu, kde budou moci před oponou zhlédnout inscenovanou koláž, která připomene české významné osobnosti v jejich nejsvětlejších, ale i nejtemnějších momentech. Autorkou této koláže je dramaturgyně Marie Nováková. Happening bude následně pokračovat na jevišti i v hledišti hlavní scény. Celé pásmo doplní skvělá kapela herců a přátel Klicperova divadla Mastix. Volné vstupenky na tento „Happening“ budou rozdávány při vstupu do divadla. Vstup bude umožněn až do vyčerpání kapacity míst.

A po krátké přestávce na občerstvení se kapela Mastix vrátí ještě jednou a tentokrát v plné síle. K Noci divadel totiž neodmyslitelně patří i velkolepý koncert tohoto hudebního uskupení. Naši vynikající muzikanti rozezní hlavní sál Klicperova divadla přesně ve 21 hodin.
Pokud máte svého oblíbeného herce či herečku a chtěli byste na něj mít nezapomenutelnou památku, určitě nezmeškejte autogramiádu členů hereckého souboru, která bude probíhat od 22:30 ve foyer hlavní scény. Budete mít jedinečnou možnost přiblížit se našim hercům ještě o něco blíž, a to určitě stojí za to.

Stejně jako loni se i letos můžete zapojit do soutěže o speciální půlnoční prohlídku tajemnými zákoutími Klicperova divadla. Ta letošní se ponese v hororovém duchu a celé divadlo se na chvíli promění v dům hrůzy. Průvodci na této cestě vám budou herci Klicperova divadla a během krátkého putování se stanete návštěvníky „Divadelního obludária“, ve kterém budou mezi vystavenými exponáty ti největší padouši a lumpové divadelní historie. Soutěž o tuto exklusivní prohlídku proběhne ve středu 14. listopadu od 15 hodin na webu Klicperova divadla (www.klicperovodivadlo.cz). Prvních pět soutěžících, kteří správně odpoví na soutěžní otázku, vyhraje půlnoční prohlídku pro sebe a svůj doprovod.

Novinkou letošního ročníku je „Fotokoutek“, ve kterém můžete prožít divadlo na vlastní kůži. Návštěvníkům budou k dispozici kostýmy a rekvizity našich herců, které si mohou vyzkoušet a odnést si tak z letošní Noci divadel netradiční a milou vzpomínku v podobě jedinečných fotografií.
Kromě tohoto programu, který je volně přístupný, jsme pro vás připravili ještě další prohlídky na objednání. První jsou specializované prohlídky divadelních provozů – krejčovny, vlásenkárny, garderobiérny, malířské a truhlářské dílny. Ty se konají od 15:15 do 18:15. Druhou je specializovaná prohlídka Studia Beseda v 16:00 a 18:00. Na tyto prohlídky se vzhledem k omezené kapacitě objednávejte v předprodeji divadla, tel. 495 512 857. Předplatitelé Klicperova divadla mají možnost přednostní rezervace od pondělí 12. 11. od 10 hodin, další zájemci se mohou hlásit od středy 14. 11. od 10 hodin.

Na všechny akce v rámci Noci divadel je vstup zdarma.

Přátelé, diváci a milovníci Klicperova divadla, nezapomeňte si ve svých kalendářích, diářích a mobilech poznamenat, že letošní 17. listopad nebude jen dnem studenstva a připomínkou sametové revoluce, ale bude především dnem a hlavně NOCÍ DIVADLA!

Program Noci divadel 2018 v Klicperově divadle

 

Bez objednání (vstup volný)

15:00 Slavnostní zahájení před divadlem s legendárním starostou Hradce Králové Františkem Ulrichem a prezidentem T. G. Masarykem

15:15 – 18:15 Komentované prohlídky interiérů a zákulisí hlavní scény s výkladem herců a zaměstnanců Klicperova divadla spojené s výstavou kostýmů, rekvizit z představení (poslední prohlídka začíná v 18:15)

NOVINKA: Fotokoutek – divadlo na vlastní kůži – vyzkoušejte si kostýmy, doplňky a rekvizity našich herců z inscenací Klicperova divadla

15:30 Divadelní putování po hradeckých zákoutích, začínáme u Studia Beseda.

17:00 Povídání v Podkroví – hostem Lenky Loubalové bude dlouholetý šéf umělecko – technického provozu Klicperova divadla Ladislav Svoboda, všemi přezdívaný „Had“.

19:00 Happening k 17. listopadu, začínáme venku před divadlem a pokračujeme na jevišti a v hledišti divadla – volné vstupenky budou rozdávány při vstupu do divadla. Vstup bude umožněn až do vyčerpání kapacity míst.

20:30 – 21:00 Přestávka

21:00 – 22:30 Koncert kapely Mastix a herců Klicperova divadla k Noci divadel
Během koncertu losování výherců ankety o předplatné a dárkové poukazy do Klicperova divadla.

22:30 Autogramiáda hereckého souboru ve foyer divadla

24:00 Exklusivní zážitková půlnoční prohlídka „Divadelní obludárium“ pro výherce soutěže, která proběhne na www.klicperovodivadlo.cz ve středu 14.11. od 15:00 hodin.

Prohlídky divadelních provozů na objednávku (vstup volný):

15:15 – 18:15 specializované prohlídky divadelních provozů – krejčovny, vlásenkárny, garderobiérny, malířské a truhlářské dílny

16:00 a 18:00 specializovaná prohlídka Studia Beseda
Na tyto prohlídky se objednávejte v předprodeji divadla, tel: 495 512 857. Předplatitelé Klicperova divadla mají možnost přednostní rezervace od pondělí 12. 11. od 10:00 hodin, další zájemci se mohou hlásit od středy 14. 11. od 10:00 hodin.

zdroj: www.klicperovodivadlo.cz