Neštěstí v Hradci – Muž nepřežil pád z Bílé věže

Neštěstí v Hradci – Muž nepřežil pád z Bílé věže

1897
Sdílejte
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V historickém centru Hradce Králové zemřel dnes 4.5. 2016 odpoledne muž poté, co krátce před 16. hodinou spadl ze 72 metrů vysokého ochozu Bílé věže. Na místě i přes zásah všech složek utrpěl můž během pádu z takové výšky zranění, která byla neslučitelná se životem.

„Pětačtyřicetiletý muž spadl do ulice Rokitanského. Při pádu utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ potvrdila policejní mluvčí Hana Klečalová s tím, že vyšetřovatel nyní zjišťuje, jak k pádu došlo a co bylo jeho příčinou.

Bílá věž, která je památkově chráněnou stavbou byla po generální rekonstrukci otevřena 23. května 2015. Ochoz vyhlídkové plošiny sice není zabezpečen mříží nebo ochrannou sítí, ale podle ředitele Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která památku spravuje, byla stavba zkolaudována a splňuje všechny standardy a zákonné podmínky. To také potvdil deníku Právo.cz

„Je to opravdu nešťastná událost, které bohužel nelze nikdy stoprocentně zabránit. Za dobu mého působení ve funkci si nic podobného nepamatuju. Zaznamenali jsme jenom jednou pokus, někdo přelezl zábradlí, ale dopadlo to dobře. V minulosti už ale k podobným událostem došlo,“ dodal pro Právo.cz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA