Nejlepší školou roku je VOŠ a SPŠ z Jičína. Ocenění jí vybojoval...

Nejlepší školou roku je VOŠ a SPŠ z Jičína. Ocenění jí vybojoval její nejlepší student Antonín Říha

3158
Sdílejte

Ocenění v celorepublikové soutěži Nejlepší student roku 2017 letos obdržel Antonín Říha z krajské Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy, Jičín. Současně s tímto úspěchem Antonín Říha získal i ocenění pro svou školu – Nejlepší škola roku 2017. Soutěž vyhlašuje společnost MICRORISC, která tím chce studenty středních škol motivovat a ukázat, že stojí za to být dobrým studentem.

Porota v soutěži Nejlepší student hodnotí zejména výjimečnost studentů, jejich schopnosti, mimoškolní aktivity, ale i přístup ke studiu a životu kolem nás. Tři nejlepší studenti získají odměnu 5 000 Kč a ten nejlepší z nich navíc i 10 000 Kč pro svou školu.

Antonín Říha ostatní žáky na škole převyšuje nejen svými znalostmi, dovednostmi, schopnostmi, systematickou tvůrčí prací, ale i velice podrobným rozhledem v řadě odborných předmětů, např. v informatice (programování), počítačových sítích, operačních systémech, elektronických počítačových systémech, matematice, odborném anglickém jazyce aj. Kromě vynikajícího prospěchu se také účastní odborných soutěží, ve kterých prokazuje výborné výsledky. Své znalosti a dovednosti rád předává ostatním spolužákům.

Antonin-Riha-nejlepsi-student-roku-2017_715
zleva: Václav Plavec (Gymnázium Teplice), Antonín Říha (VOŠ a SPŠ, Jičín), Sára Szmeková (Gymnázium Krnov), Petr Štěpánek (Smíchovská střední průmyslová škola, Praha)

plakaty-nejlepsi-skola-a-student-2017

Zdroj: Nejlepší student