Nádražní budovu v Jaroměři čeká celková proměna

Nádražní budovu v Jaroměři čeká celková proměna

2687
Sdílejte

Správa železnic vypsala soutěž na obnovu budovy v Jaroměři, která by měla začít na jaře 2024. V rámci stavby se opraví fasáda, střecha budovy a dojde také k úpravám vnitřních dispozic.

Modernizace rozsáhlé nádražní budovy, která byla spolu se skladištěm, poštou, vodárenskou věží, výtopnou, točnou a kolejištěm prohlášena kulturní památkou, naváže na rekonstrukci staniční části, která probíhala v letech 2018 a 2019. Nová dvě nástupiště jsou přístupná podchodem s výtahy a citlivě napojena na historickou budovu z 19. století. Kompletně se opravilo kolejiště a vše související s železniční infrastrukturou.

Zbývá obnova samotné nádražní budovy, která je zastřešením napojena na nový autobusový terminál. Vedle renovace fasády, střechy, výměny oken a dveří se počítá s úpravou vnitřních dispozic, díky které dojde k rozšíření komerčních a kancelářských prostor. V objektu se postaví nové toalety a obnoví se provoz restaurace, respektive její bufetové části.

Stavba může podle průběhu soutěže začít na jaře příštího roku a potrvá 18 měsíců. Předpokládaná hodnota stavebních prací činí 179 712 552 Kč.
Zdroj: Správa železnic