Na zledovatělých silnicích to o víkendu pěkně klouzalo a hasiči měli plné...

Na zledovatělých silnicích to o víkendu pěkně klouzalo a hasiči měli plné ruce práce

1951
Sdílejte
Dopravní nehoda Zámrsk

K nehodě do Horních Ředic spěchali hasiči v sobotu 17. prosince v 21.59 hodin. Střetla se zde dvě vozidla. Velitel zásahu si na místo nechal povolat pracovníky správy a údržby silnic, protože vozovka byla namrzlá a téměř nesjízdná. Hasiči zajistili všechny čtyři účastníky nehody a předali je do péče zdravotníkům. Dále bylo nutné zajistit havarovaná vozidla. Jedno z nich bylo nestabilní nad příkopem. Při odstraňování následků nehody došlo k dalšímu drobnému střetu vozidel. Pravděpodobně se jednalo o nedobrzdění. Z první nehody byly zdravotníky ošetřeny dvě osoby. Silnice I/36 byla v úseku nehod po dobu odstraňování následků uzavřena.

K čelnímu střetu dvou vozidel do Dolní Rovně vyjížděly dvě jednotky hasičů v sobotu 17. prosince v 22.44 hodin. Při nehodě došlo ke zranění osob, které ošetřila posádka zdravotnické záchranné služby. Silnice byla opět velmi kluzká a na místo byli požadováni pracovníci správy a údržby silnic.

V 22.51 hodin hasiči likvidovali následky kolize osobního vozu, který ve Chvojenci skončil v příkopu. Událost se obešla bez zranění.

Do obce Sázava vyjížděli hasiči z Lanškrouna v prvních 46 minutách nedělního rána. Automobil tady skončil částečně v příkopu. Nehoda se obešla bez vážného zranění. Po vyšetření nehody policisty, hasiči havarovaný automobil vytáhli z příkopu a vrátili se zpět na stanici.

Do Zámrsku vyjížděli hasiči v neděli 18. prosince v 8.24 hodin. Došlo zde ke kolizi osobního vozu, který skončil na střeše. Uvnitř byly dvě osoby. Hasiči odstranili následky nehody.

Další hasičský zásah byl v Líšnici, kde došlo v neděli 18. prosince v 9.04 hodin k nehodě vozidla, které pravděpodobně dostalo na zledovatělé vozovce smyk a přetočilo se přes střechu a skončilo v poli. Ve voze cestovaly dvě osoby. Těhotná řidička byla odvezena do nemocnice na pozorování. Spolujezdec neutrpěl zranění. Z vozu nevytékaly žádné provozní náplně. Po odstranění následků nehody se jednotka vrátila zpět na základnu.

V neděli v 15.51 hodin zasahovali hasiči z Hlinska a Skutče v Předhradí, kde se na zasněžené komunikaci střetla dvě vozidla. Jedno z vozidel skončilo po nehodě v příkopu. Při nehodě se zranily tři osoby. Hasiči asistovali zdravotníkům s ošetřením osob. Hasiči zajistili automobily proti vzniku požáru odpojením akumulátoru a zamezili úniku provozních náplní. Po odstranění následků nehody se hasiči vrátili zpět na stanice.

por. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Dopravní nehoda Předhradí
Dopravní nehoda Předhradí
Dopravní nehoda Líšnice
Dopravní nehoda Líšnice
Dopravní nehoda Zámrsk
Dopravní nehoda Zámrsk
Dopravní nehoda Zámrsk
Dopravní nehoda Zámrsk
Dopravní nehoda Sázava
Dopravní nehoda Sázava
Dopravní nehoda Dolní Roveň
Dopravní nehoda Dolní Roveň
Dopravní nehoda Horní Ředice
Dopravní nehoda Horní Ředice
Dopravní nehoda Horní Ředice
Dopravní nehoda Horní Ředice