Muzeum Svitavy – Příběhy cukráren 8.11. – 5.1.2017

Muzeum Svitavy – Příběhy cukráren 8.11. – 5.1.2017

1879
Sdílejte

Na zimní období pro svoje návštěvníky připravilo muzeum Svitavy v přízemí budovy společně s Letohrádkem Mitrovských v Brně voňavou a sladkou výstavu s názvem Příběhy Historické cukráren.Výstava probíhá od 8. listopadu do 5. ledna 2017

Návštěvníci budou mít možnost seznámit se s prostředím cukráren i prodejen cukrovinek za první republiky, nahlédnou do historie cukrářského řemesla a dozví se ledacos o historii výroby čokolády, marcipánu, zmrzliny či dortů. Dobovou atmosféru dotvářejí obchůdky s autentickým vybavením a dobovým zbožím v podobě originálních obalů, nejrůznějšího cukrářského vybavení, nástrojů a přístrojů.

Určitě zaujmou pomůcky na výrobu zmrzliny, raznice a formy na bonbony, ale chybět nebudou ani reklamní předměty jako dobové kalendáře, brožury a prvorepublikové plakáty. Ale pokud snad po tomto zážitku někoho „bude honit mlsná“, doporučujeme ve vlastním zájmu navštívit některou ze současných cukráren, jejíž výrobky – na rozdíl od těch muzejních – určitě nejsou ošetřeny tak, aby vyhovovaly výstavním účelům na několik měsíců… Jak je v muzeu ve Svitavách zvykem, budou k výstavě probíhat doprovodné programy, tentokrát v podobě cukrářských dílniček pro školy. Ani široká veřejnost nepřijde zkrátka, na adventní čas pro vás připravujeme příjemné překvapení. A protože vánoce jsou už pomalu za dveřmi, určitě vás potěší originální ilustrace vánočních koled, jejichž autory jsou posluchači 3. ročníku Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti.