Muž na Trutnovsku opakovaně páchal trestnou činnost se škodou 300 tisíc, na...

Muž na Trutnovsku opakovaně páchal trestnou činnost se škodou 300 tisíc, na policejního psa byl ale krátký

2798
Sdílejte
Ilustrační foto - vůz Policie ČR

V těchto dnech policejní komisař obvinil 29letého muže ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a neoprávněné užívání cizí věci.

Muži klademe za vinu, že se od prosince loňského roku do současnosti dopustil na Trutnovsku celkem v deseti případech trestné činnosti, při které měl vniknout do tří osobních vozidel, opakovaně do kolárny v bytovém domě, ale i šatny jedné střední školy a bytu. Na zmíněných místech poté odcizil peněženky, navigaci, doklady od automobilu, jízdní kolo, pumpičku a klíče. Mezi neoprávněně nabytými věcmi, bylo také i několik platebních karet. V dalším případě pak z neuzamčené garáže odjel z vozidlem Ford Escort, ve kterém majitel nechal klíčky. Vůz policisté našli odstavený v obci Rudník a předali zpět majiteli Tímto výčet jeho porušení zákona nekončí, neboť v dalších dvou případech se měl vždy na soukromém pozemku zmocnit vozidel a ty následně odstavit po několika ujetých kilometrech. Policisté je opět vypátrali. Jednou znovu využil toho, že majitel uvnitř nechal klíče a podruhé nastoupil do nastartovaného vozu, od kterého se řidič na chvíli vzdálil. Celková způsobená škoda se tak vyšplhala na částku téměř 20 tisíc korun. Dále se muž pokusil neoprávněně získat za pomocí platebních karet finanční obnos dosahující částky 30 tisíc korun a v poslední řadě neoprávněně užíval osobní vozidla v celkové hodnotě téměř 280 tisíc korun.

Poslední krádež se muži stala osudnou. Operační důstojník bezprostředně po oznámení vyslal několik policejních hlídek, které po vozidle začali intenzivně pátrat. Do akce byl nasazen i policejní psovod se služebním psem Greenem. Ten následně po vypátrání vozidla vypracoval pachovou stopu až do míst, kde policisté provedli kontrolu osob, mezi kterými byl zjištěn a následně zadržen 29letý muž. Policisté u něho dále zajistili i několik věcí získaných trestnou činností, včetně dokladů od vozidla.

Závěrem nutno dodat, že muž byl již v minulosti pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost a svým jednáním porušil podmínku. V případě odsouzení mu nyní hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Stíhán je na svobodě.

nprap. Lukáš Vincenc, PČR