Mountfield jede, vyhrál počtvrté v řadě, porazil i pražskou Spartu

2510
Sdílejte

V předvečer Dne české státnosti se pod Bílou věží schylovalo k další velké bitvě. Dorazila totiž obávaná HC Sparta Praha. Ta během léta mohutně posilovala, chce totiž odčinit předešlé dvě neúspěšné sezóny. Do týmu přišli např. útočníci Martin Dočekal či Marek Kvapil, z řad obránců třeba Adam Polášek. I přes tyto zvučné posily se Spartě začátek ročníku nedaří dle očekávání. Nedokonalá obrana a skvělý útok, to je současná charakteristika hry a tomu odpovídající skóre  18:18. Pražané se nachází na 10. místě v tabulce, v posledním kole podlehli Kometě Brno 0:2.

Hradec je na tom jinak, lépe. Za sebou má výhru v Pardubicích 2:1 v rámci prvního východočeského derby této sezóny. Na kontě má zatím jedinou prohru, patří mu 5. místo tabulky se ztrátou jediného bodu na vedoucí Liberec.

Utkání začalo svižně, na obou mužstvech byla znát touha po vítězství. Po minutě hry to ostrou střelou z levého kruhu zkoušel Smoleňák, ovšem nepřesně. Na druhé straně se Sparťané dostali do přečíslení, pokus Buchteleho skončil v připravené lapačce Marka Mazance. Po chybě pražské obrany se ocitl v mezikruží úplně sám Matěj Chalupa, i ten ale ztroskotal na gólmanovi hostů Sedláčkovi. Dále se hra zklidnila, týmům nevycházel přechod do útočného pásma. Minutu před koncem třetiny pálil z první Rosandič, jenže pohotový Sedláček ani tuto střelu nepustil za svá záda.

Druhá třetina odstartovala náporem Sparty, všechny její šance dokázal hradecký muž v masce zlikvidovat. Mountfield dostal také k dispozici první přesilovou hru. V ní se krátce po buly ocitl úplně sám před brankou Radek Smoleňák, který s přispěním Sedláčkova betonu otevřel skóre zápasu – 1:0. Následně střílel i Filip Pavlík, jeho tvrdá střela skončila mimo branku. I Pražané dostali k dispozici početní výhodu, ve které se dostali do tlaku a pokračovali i po jejím konci. Tlak a důraz se jim vyplatil, když nahození Miroslava Formana téměř z nulového úhlu propadlo Mazancovi vedle tyčky a skončilo v síti – 1:1.

Na začátku poslední třetiny se dostal do tlaku naopak Hradec. Sedláček zachraňoval řadu šancí, při pokusu domácího Perreta mu výrazně pomohla tyč. Následně se Sparťané lehce zapomněli při střídání, Radovan Pavlík dostal přesnou nahrávku od Zámorského a vydal se do úniku, který zakončil forhendovým blafákem a pražský gólman byl bezmocný – 2:1. Za okamžik bylo v aréně ještě veseleji. Do podobné situace se totiž dostal Jordan Perret a trefil se přesně mezi nohy Sedláčka – 3:1. Sparta dostala ale k dispozici přesilovku, kterou na jejím samém závěru využil Vladimír Růžička, když trefil přesně horní růžek hradecké svatyně – 3:2. Hosté vycítili šanci na vyrovnání, snažili se a dokonce odvolali brankáře. Tento risk jim ovšem vůbec nevyšel a po pár vteřinách uklidil kotouč do opuštěné brány Radek Smoleňák a bylo hotovo – 4:2. Hradec vyhrál počtvrté v řadě a připsal si další důležité body do extraligové tabulky, Sparta odjíždí s prázdnou a zůstává jí 10. místo.

Mountfield se díky 3 bodům z tohoto kvalitního a náročného utkání posouvá na 2. místo v tabulce Tipsport extraligy, pouhý bod za vedoucím Libercem. V neděli ho čeká další těžký souboj, vyrazí totiž do Třince. Další domácí utkání odehrají hradečtí hokejisté v pátek 4.10. od 18:00 proti HC Kometa Brno, což slibuje další úžasné hokejové představení.