Matka se synem měli na hradecku pěstírnu mariuhany doma ve sklepě

Matka se synem měli na hradecku pěstírnu mariuhany doma ve sklepě

2647
Sdílejte

Policisté z oddělení obecné kriminality územního odboru Hradec Králové se specializací na toxi v pondělí zadrželi a posléze obvinili muže a ženu z Hradce Králové ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
Žena ve věku 49 let se svým o 20let mladším synem pěstovali od října 2016 ve sklepních prostorách svého domu v centru města marihuanu, kterou používali pro svoji potřebu, nebo ji distribuovali svým známým. Při domovní prohlídce policisté ve dvou místnostech vybavených odrazovými foliemi, vzduchotechnikou, osvětlením, pěstebním stanem zajistili 111 rostlin marihuany o výšce 80 – 100 cm. V lednici umístěné v kuchyni objevili 19 sáčků s marihuanou o celkové váze téměř 1 kg. Dále jim bylo prokázáno, že drogu prodali nebo dali zdarma minimálně ve 156 případech.

Oba se k trestné činnosti přiznali a uvedli, že marihuanu užíval hlavně pro svoji potřebu syn kvůli zdravotním problémům. Při prodeji nešlo prý o zisk, ale aby se jim pokryly náklady. Uvedli, že ze 40% vypěstované marihuany vyráběli mastičky, které však při domovní prohlídce nalezeny nebyly. Kromě potřeby pro vlastní synovo užívání byla dalším impulsem k založení pěstírny prý momentální tíživá finanční situace, kdy měli zaplatit téměř 100 tisíc za vodu po havárii vodovodního potrubí. Uvedli, že po splacení dvou splátek, které jim v současnosti zbývají, by s pěstováním přestali.

Ženě, která nebyla nikdy trestaná i jejímu synovi (jednou trestaný za majetkovou trestnou činnost) hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let.
Zdroj: PČR