Martin na bílém koni, přijede v sobotu 11. listopadu 2023 opět pod...

Martin na bílém koni, přijede v sobotu 11. listopadu 2023 opět pod Bílou věž

3108
Sdílejte

Letošní jedenáctý listopad bude znovu dnem, kdy bílý kůň coby symbol přicházející zimní turistické sezóny doveze v 16:30 Martina pod Bílou věž na Velké náměstí.

Již od dvou hodin budou ve stáncích k prodeji i ochutnávce svatomartinské rohlíčky, svatomartinské víno a mnoho dalších tradičních lahůdek i adventních inspirací. Pohled nejen na historické centrum města z Bílé věže bude možný od dvou do osmi hodin za poloviční vstupné (poslední prohlídka se uskuteční v sedm hodin). V rámci doprovodného programu budou od dvou hodin volné prohlídky kaple sv. Klimenta a katedrály sv. Ducha, kde v průběhu odpoledne proběhnou koncerty žáků z hradeckých uměleckých škol. O půl čtvrté zahájí v katedrále koncert žáci ZUŠ Střezina v doprovodu varhan, na závěr programu od půl šesté hod vystoupí v Kapli sv. Klimenta děti ze ZUŠ Habrmanova. Program na pódiu pro všechny věkové generace odstartuje v 16:00 hod sborový zpěv. Pro děti bude možnost svézt se na bílém koni. Každoroční vítání Martina na bílém koni má v podtextu slogan, že zimou turistická sezóna v Hradci Králové a na Hradecku nekončí. Důkazem toho budou mnohá pozvání na akce a zajímavosti nejen v Hradci Králové, na Hradecku, ale i v Královských věnných městech a městech České inspirace.

www.hradeckralove.org

Program:

Velké náměstí

16:00 Zahájení kulturního programu na pódiu, vystoupení královéhradeckého dětského sboru Jitro

16:30 příjezd Martina na bílém koni pod Bílou věž
16:45-17:45 koncert MLADÉHO TÝNIŠŤSKÉHO BIG BANDU

Doprovodný program

14:00-18:00 minijarmark: prodej svatomartinských rohlíčků a svatomartinského vína, perníčků, horké medoviny, čokolády, svařeného vína a dekorativního zboží; občerstvení; prezentace informačních materiálů města Hradec Králové, měst České inspirace, Královských věnných měst, Hradecka a Královéhradeckého regionu

16:45-17:45 svezení dětí na bílém koni (děti jménem Martina a Martin mají přednost)

14:00-18:00 volné prohlídky kaple sv. Klimenta a katedrály sv. Ducha

15:30-16:00 varhanní koncert v katedrále sv. Ducha, ZUŠ Střezina

17:30-18:00 koncert v kapli sv. Klimenta, ZUŠ Habrmanova

14:00-20:00 vstup na Bílou věž s 50% slevou na vstupném (poslední prohlídka v 19:00 hod.)

Změna programu vyhrazena