Martin na bílém koni, přijede v pátek 11.11. opět pod Bílou věž...

Martin na bílém koni, přijede v pátek 11.11. opět pod Bílou věž – program

1628
Sdílejte

I v roce 2016 je pro Vás na jedenáctý listopad připraven Martin a jeho bílý kůň coby symbol přicházející zimní turistické sezóny. Bílý kůň doveze ve čtyři hodiny Martina opět pod Bílou věž. Již od dvou hodin budou ve stáncích k prodeji i ochutnávce svatomartinské rohlíčky, svatomartinské víno a mnoho dalších tradičních lahůdek i adventních inspirací.
Pohled nejen na historické centrum města z Bílé věže bude možný od dvou do osmi hodin za poloviční vstupné (poslední prohlídka se uskuteční v sedm hodin).
O půl čtvrté odstartují bubeníci program na pódiu pro všechny věkové generace. V doprovodném programu budou i ukázky kovářského řemesla, volné prohlídky kaple sv. Klimenta a katedrály sv. Ducha v doprovodu varhan.
Děti, které nesou křestní jméno Martin či Martina, se mohou svézt na bílém koni.
Každoroční vítání Martina na bílém koni má i letos v podtextu slogan, že zimou turistická sezóna v Hradci Králové a na Hradecku nekončí. Důkazem toho budou mnohá pozvání na akce a zajímavosti nejen v Hradci Králové a na Hradecku, ale i v Královských věnných městech a městech České inspirace.

Program:
15:30 – zahájení kulturního programu na pódiu • vystoupení bubeníků, ZUŠ Střezina
16:00 – příjezd Martina na bílém koni pod Bílou věž • fanfáry Trombón-band, ZUŠ Habrmanova
• pozvánky na kulturní a společenské akce • představení zajímavostí zimní turistické sezóny • pozvánky na adventní a vánoční trhy
16:15 – 17:00 – vystoupení  Střezinského tanečního orchestru STO
17:00 – 18:00 – vystoupení hudební skupiny Country dohoda

Doprovodný program:
14:00 – 18:00 – minijarmark – prodej svatomartinských rohlíčků a svatomartinského vína, perníčků, horké medoviny, čokolády, svařeného vína a dekorativního zboží • občerstvení • ochutnávka svatomartinských rohlíčků • ukázky kovářského řemesla • prezentace informačních materiálů města Hradec Králové, měst České inspirace, Královských věnných měst, Hradecka a Královéhradeckého regionu
14:00 – 20:00 – vstup na Bílou věž s 50% slevou na vstupném (poslední prohlídka v 19:00 hod)
15:00 – 17:30 – volné prohlídky kaple sv. Klimenta a katedrály sv. Ducha v doprovodu varhan (16:30  – 17:30)
16:15 – 17:00 – možnost svezení dětí na bílém koni (děti jménem Martina a Martin mají přednost)

zdroj: www.hradeckralove.org

martin-na-bilem-koni-patek-11-11-hradec-kralove