Májáles 2018 – pátek 20. dubna 2018 – Hradec Králové – kompletní...

Májáles 2018 – pátek 20. dubna 2018 – Hradec Králové – kompletní program

7213
Sdílejte

Celý Hradec jde slavit příchod jara, je tu Majáles.
Letošní hlavní hvězdou Hradeckého Majálesu bude kapela Rybičky 48, ti popůlroční koncertní pauze přijedou na hradecké pódium rovnou z USA.
V Hradci se poprvé představí se svou novou open air show 115 let rock ‚ n’rollu. Hudební program doplňují ti nejlepší z české a slovenské hudebníscény jako třeba majálesové stálice Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Mandrage nebo Jelen. Poprvé se na Majálesu představí Mirai, Lenny nebo Marek Ztracený.

Pořadatelé nejvýznamnější studentské akce v Česku si dali záležet, aby i letos byl program nabitý.
Kromě tradičních českých kapel Wohnout, Vypsaná Fixa, UDG a Skyline se majálesovému publiku v Hradci poprvé představí skupina Mirai, zpěvačka Lenny, Marek Ztracený nebo Ben Cristovao.
Akce je už od ledna beznadějně vyprodaná a i letos si ji návštěvníci užijí na tradičním místě. „Připravit Majáles v Šimkových sadech je opravdu velmi náročné, ale děláme to rádi, protože tady má akce své jedinečné kouzlo. A navíc, jediný Majáles v Hradci je setkání Hradečáků všech generací, díky tomu má opravdu skoro magickou atmosféru,” říká zástupce pořadatele Mirek Beránek.
Stejně jako vloni, bude v areálu vytvořena velká odpočinková „chill ‐ out zóna“, místo pro odpočinek, občerstvení a posezení s přáteli.
Program Hradeckého Majálesu se odehraje na 3 hudebních pódiích s průřezem toho nejlepšího, co návštěvníkům nabízí aktuální česká scéna. Fanouškům se také předvedou Rytmus, Majk Spirit, Ego, nebo Paulie Garand. I letos si mohou návštěvníci poslechnout nejlepší studentské kapely regionu.
Středoškoláky bude reprezentovat folk-popová skupina Nocturno z Gymnázia J. K. Tyla. Vysokoškoláky zastoupí kapela Electrophonix, která zaujme výrazným zastoupením smyčcových nástrojů, jako jsou housle, viola a violoncello.
Doprovodný program Majálesu
Už v pátek 6. dubna bylo na Masarykově náměstí k vidění stavění májky, o jejíž zdobení a vztyčení se postarali kandidáti na Krále Majálesu se svými družinami. Stavba májky obecně symbolizuje příchod jara a je základem jarních slavností. Ve středu 18. dubna změří síly studenti ve Florbalové bitvě škol.
Ve čtvrtek 19. dubna už v 17 hodin začíná na Ulrichově náměstí osmý ročník akce Hradec na bruslích 2018. Letos jsme opět připravili pro účastníky doprovodnou aktivitu ve spolupráci se značkou Powerslide. Ta poskytne kompletní testovací sadu in-line bruslí Powerslide modelů 2018 k zapůjčení pro účastníky akce zdarma, součástí služeb bude taká servisní zajištění bruslí a vybavení.
Samotná projížďka městem startuje jako obvykle v 18 hodin. I letos jsme připravili trať dlouhou 10 km, s možností počkat u Dopravního podniku a projet si trasu poloviční. Možnost testování a servisu bude i po návratu z projížďky. Aktivity na Ulrichově náměstí ukončí až západ slunce.

Zároveň ve čtvrtek 19. dubna bude od 18:00 do 19:30 probíhat akce Hradec na bruslích. Na trase jízdy bude částečná nebo úplná uzavírka některých komunikací. Na průběh akce bude dohlížet
Městská policie Hradec Králové a v rámci aktuálních možností hlídky policie ČR. Trasa jízdy a předpokládané časy průjezdu bruslařů jednotlivými ulicemi najdete na www.hradec.majales.cz
Prosíme o shovívavost jak řidiče automobilů, tak cestující v hromadné dopravě, vozy MHD můžou být na své trase výrazně
Březňák stage
12:45 Electrophonix
13:45 Lenny
15:15 Marek Ztracený
16:50 Jelen
18:30 Tomáš Klus
20:15 Mandrage
22:00 Rybičky 48

Pepsi stage
14:45 UDG
16:15 Skyline
17:45 Vypsaná Fixa
19:15 Wohnout
20:45 Benny Cristovao
22:15 Horkýže Slíže

Rádio Černá Hora stage
13:30 Nocturno
14:45 Mirai
16:10 Sebastian
17:40 Ego
19:10 Paulie Garand
20:40 Rytmus
22:15 Majk Spirit

Zdroj a více info na www.hradec.majales.cz