Loupežné přepadení na benzínové stanici

Loupežné přepadení na benzínové stanici

2504
Sdílejte

Na útěku byl pachatel dvě hodiny, poté ho policisté dopadli!

Ve středu 4. května 2016 zadrželi policisté ze zásahové jednotky z Hradce Králové ve spolupráci s trutnovskými psovody čtyřiadvacetiletého mladíka, který měl téhož dne přepadnout obsluhu čerpací stanice na Královédvorsku. Policejní komisař obvinil mladíka ve čtvrtek 5. května ze sedmi skutků, ze zločinu loupeže a dále z přečinů porušování domovní svobody, neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a poškození cizí věci.

Bylo krátce před polednem, když mladík přijel osobním vozidlem Škoda Felicia do areálu jedné z firem nedaleko Dvora Králové nad Labem, kde zastavil u stojanu na pohonné hmoty. Obsluhující pracovník mu natankoval do nádrže benzín v hodnotě jeden tisíc korun a poté oba odešli do pokladny. Tam mladík místo toho, aby zaplatil, namířil na dvaašedesátiletého pracovníka střelnou zbraň a požadoval po něm vydání hotovosti. Muž se ovšem nenechal zastrašit a nejenže mu peníze nevydal, ale navíc ho i kopl. Zaskočený mladík, kterému přitom vypadl z namířené zbraně zásobník, utekl ven, rychle nasedl do vozidla a zamířil k výjezdu. Mezitím další pracovník zavřel kovovou bránu areálu, kterou ale lupič prorazil, a odjel směrem na Dvůr Králové nad Labem. Po silném nárazu zůstala ležet na zemi přední registrační značka, která z vozu upadla.

Přepadený muž okamžitě vše oznámil na policii. Operační důstojník ihned o případu informoval všechny policejní hlídky v rámci Královéhradeckého kraje, které se zapojily do pátrání po ujíždějícím vozidle. V té době již policisté věděli, že je kradené. Večer předtím totiž zmizelo ze dvora jednoho z rodinných domů v Horní Branné na Semilsku. Po dvou hodinách příkladné spolupráce všech zasahujících policistů muže dopadli. V Kuksu totiž mladík nezvládl řízení a s vozem havaroval. I když, se snažil z místa utéct, přesto se mu to nepodařilo. Proti policistům a psovodům se služebními psy neměl šanci. Po několika metrech ho zadrželi a převezli na policejní služebnu, kde vyšla najevo jeho další trestná činnost.

Kromě toho, že on byl tím, kdo uvedené vozidlo odcizil v Horní Branné, tak má zřejmě na svědomí i vloupání do salaše na Semilsku, kde odcizil doplňky na jízdní kolo v hodnotě jeden tisíc korun. Dále se měl ve Vrchlabí v Pražské ulici vloupat do garáže, ze které zmizelo sportovní vybavení v hodnotě nejméně 18 tisíc korun. Další garáž, do které se měl ve Vrchlabí „podívat“, byla v Klicperově ulici. Odtud měl vzít kočárek a nářadí v celkové hodnotě téměř 9 tisíc korun.

V pondělí 2. května se měl navíc v obci Čermná pokusit odcizit osobní vozidlo Volkswagen Golf, které bylo zaparkované před jedním z domů. To se mu však nepodařilo, protože ho vyrušil majitel. Úspěšný byl až v Chotěvicích, kde téhož dne odcizil neuzamčené osobní vozidlo Škoda Felicia, ve kterém majitel ponechal klíčky. S vozem ujel 165 kilometrů a poté ho v Hostinném odstavil a klíčky zahodil.
Mladíka, který strávil dvě noci v policejní cele, poslal v pátek 6. května soudce Okresní soudu v Trutnově do vazební věznice v Hradci Králové, kde si počká na verdikt soudu. V případě prokázání viny mu hrozí až 10letý pobyt za mřížemi.

nprap. Pižlová Šárka, DiS.
tisková mluvčí Trutnov

Kuks

lupic-prepadena-cerpaci-stanice-dvur-kralove-5-5-2016-4 lupic-prepadena-cerpaci-stanice-dvur-kralove-5-5-2016-3 lupic-prepadena-cerpaci-stanice-dvur-kralove-5-5-2016-2 lupic-prepadena-cerpaci-stanice-dvur-kralove-5-5-2016-1 lupic-prepadena-cerpaci-stanice-dvur-kralove-5-5-2016