Řemeslný trh – lidová řemesla – sobota 10. srpna 2019 – Kohoutov

Řemeslný trh – lidová řemesla – sobota 10. srpna 2019 – Kohoutov

5172
Sdílejte

Tradice řemeslných trhů v Kohoutově je spjata s otevřením Keramického studia Jarmily Tyrnerové. První trhy orientované převážně na keramické výrobky se zpočátku konaly na zahradě keramické školy. Jak postupně počet trhovců vzrůstal, přišla i myšlenky vzít trhy pod patronát obce. A tak se v obci, která je spjatá s tradicí košíkářství, jednou ročně sjíždějí trhovci různých řemesel.

Čeká Vás na 200 trhovců, kteří předvádí řemesla jako je hrnčířství, malba, modelování, drátování, práce se slámou, kovářství, paličkování, výroba kovových šperků a mnohá další.

Pořadatele se snaží vybírat „pouze poctivé řemeslníky“, takže na trhu žádné bambusové ponožky nekoupíte. A to je jedno z kouzel, které láká návštěvníky ze všech koutů naší republiky. Nejednoho návštěvníka láká také kulturní program, který celou akci doprovází. Na třech pódiích je možno shlédnout divadelní a koncertní vystoupení. Letos se můžete těšit na Podzvičinku, Řemdih, UDG, Queenie, Fámy, Paya May, Lístek, Mína… Samozřejmě na trzích najdete různé stánky s občerstvením.

Na obecním úřadě si můžete prohlédnout výstavu „25 let Lidových řemesel v Kohoutově“