Kukuřičné bludiště i v letošním létě na poli u „Gumokovu“ Hradec Králové

Kukuřičné bludiště i v letošním létě na poli u „Gumokovu“ Hradec Králové

4681
Sdílejte

Kukuřičné bludiště je druh rodinné zábavy, který je u nás stále docela novinkou. Můžete ho i v letošním roce navšívit v Hradci Králové.

Cílem projektu bludišť je dostat děti na čerstvý vzduch a přimět je k pohybu, a to skrz mobily a sociální sítě, které většinou děti od venkovních a pohybových aktivit odvádí. Kukuřičáci nabízí dobrodružství v přírodě, zkoušku orientačního smyslu, procvičování mozkových závitů a hlavně kopec srandy při hledání správné cesty ven.

Kukuřičné bludiště je určené pro všechny lidi, kteří milují zábavu a přírodu. Bloudění v kukuřičném poli, soutěž na čas nebo hádání tajenky se můžou líbit nejen dětem a dospívajícím, ale také dospělým s chutí zažít něco netradičního. Labyrint z kukuřice je originálním tipem pro rodinný výlet s dětmi.

Bludiště nebo labyrint?

Oficiálně jsou tato pojmenování synonyma, tedy slova stejného významu. Neoficiálně se však jako labyrint označuje jedna dlouhá, ačkoli poměrně klikatá, cesta až do cíle. Za bludiště se považuje vše ostatní. Jedná se o systém spletitých cest s možnými slepými uličkami. Tak či onak, obojí je hlavolam, který fascinuje lidstvo po celá staletí.
Jaké dovednosti si děti i dospělí v bludišti prověří?

  • orientaci a postřeh
  • jak používat mapu a odhadovat vzdálenost
  • týmovou spolupráci
  • řešení hádanek
  • prohloubení vztahu k historii, přírodě a kultuře
  • zvýšení povědomí o ekologii – v bludišti jsou naučné tabule společnosti Ekokom, která návštěvníkům vysvětlí, jak správně třídit odpad včetně významu třídění

Bludištěm vás provede rodinka Kukuřičáků. Každý člen této veselé kukuřičné rodinky si pro všechny milé návštěvníky něco nachystal.

Tatínek Otík pro vás připravil opravdovou zkoušku vašeho orientačního smyslu. Projděte si bludiště a najděte cestu ven! Taťka Otík má rád přírodu, a tak v bludišti narazíte na zajímavosti z oblasti ekologie.

Maminka Mína myslí na to, abyste se dobře bavili. Vymyslela hádanky pro nejmenší. Pomáhat však může i mamka s taťkou a sourozenci! Díky indiciím nalezeným v bludišti vyluštíte tajenku.

Kubík je tak trochu rošťák, ale rád soutěží! Uchystal kukuřičnou soutěž, interaktivní hru pro všechny, kteří chtějí hrát na čas, mají mobil s Androidem a čtečkou QR kódů. Buďte nejrychlejší v celé České republice!

Barča vás všechny odmění! Vyrobila pro každého milého návštěvníka, který uhádne tajenku mamky Míny, placku s postavičkou Kukuřičáka.
Otevírací doba

Otevírací doba od července do srpna 2022
Pondělí – pátek 9:00 – 20:00
Sobota, neděle, svátek 9:00 – 20:00

 

Otevírací doba září 2022
Pondělí – pátek 14:00 – 18:00
Sobota, neděle, svátek 9:00 – 18:00
V případě silně deštivého počasí je bludiště zavřené.

Nejste si jistí, zda je otevřeno?
Zavolejte nám na tel. +420 737 352 934
nebo napište e-mail na adresu hradec@kukuricaci.cz.

Do bludiště můžete s kočárky i s pejsky na vodítku.

kukuricaci-pro-deti-02-2048kukuricne-pole-kukuricaci-2048kukuricne-pole-kukuricaci-2-2048kukuricne-pole-kukuricaci-1-2048
Pro otevření bludiště skupinovým návštěvám mimo uvedenou otevírací dobu napište e-mail na adresu info@kukuricaci.cz nebo volejte na tel. 777 575 749.

Pro otevření bludiště skupinovým návštěvám mimo uvedenou otevírací dobu kontaktujte oblastního manažera.

Jak se k nám dostanete?

GPS vstup: 50.2206094N, 15.8346878E

Pro rychlejší nalezení v navigaci Mapy.cz či Google mapách stačí zadat „Kukuřičně bludiště Hradec Králové“.

Autem:
GPS parkoviště: 50.2205711N, 15.8338819E
Parkovat můžete přímo u vstupu do bludiště.

MHD:
Nejbližší zastávka u bludiště je zastávka akademika Bedrny, která je přímo u bludiště. Z centra se k nám dostanete MHD č. 13, 15 a 25.

Na kole:
U pokladny je k dispozici stojan na kola.

Časová náročnost

1-2 hod

Délka trasy a rozloha

2 km, 1 ha