Kriminalisté „rozprášili“ drogový gang na Jičínsku – Hořicku

Kriminalisté „rozprášili“ drogový gang na Jičínsku – Hořicku

3897
Sdílejte

Jičínští kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi v těchto dnech skupinu sedmi osob ve věku 26 až 37 let, která měla od září loňského roku do současné doby vyrábět a následně prodávat pervitin a další drogy.

Jednalo se o dvě ženy a pět mužů, kteří se v uvedeném období měli různým způsobem podílet na výrobě nejméně 1,5 kilogramu pervitinu, který připravovali z léků převážně zakoupených v zahraničí u našich severních sousedů.

Při domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor pak policisté zajistili dvě „varny“, 25 rostlin konopí, marihuanu, léky s vysokým obsahem pseudoefedrinu, chemikálie, igelitové sáčky, váhy a další předměty sloužící k výrobě a distribuci drog.

policejni-zasah-horice-drogova-mafie-varna-vyrobce-drog-4 policejni-zasah-horice-drogova-mafie-varna-vyrobce-drog-3 policejni-zasah-horice-drogova-mafie-varna-vyrobce-drog-2 policejni-zasah-horice-drogova-mafie-varna-vyrobce-drog-1

Policejní vyšetřovatel následně sdělil čtyřem mužům a jedné ženě obvinění ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což jim hrozí až deset let vězení.

Všichni obvinění, kteří skončili ve vazbě, s kriminalisty spolupracovali a k trestné činnosti se plně doznali. Není tak vyloučeno, že může dojít k obvinění dalších osob.

Autor: PČR Jičín – Hana Klečalová